Ott Tänak Korsika rallil.Foto: PASCAL POCHARD-CASABIANCA
WRC
9. aprill 2017, 14:14

NII SEE JUHTUS | Korsika ralli: Tänakul lõhkes viimasel kiiruskatsel rehv, ralli võitis Neuville (18)

Autoralli MM-sarja Korsika etapil ei õnnestunud M-Spordi meeskonda kuuluvatel Ott Tänakul ja Martin Järveojal punkte teenida.

Üldarvestuses kadusid eestlaste võimalused juba reedel, kui teelt välja sõideti ja katkestati. Laupäeval ja pühapäeval tuldi taas rajale ning ralli viimasel punktikatsel läks Tänak rajale eesmärgiga esiviisikus lõpetada ja MM-punkte teenida, kuid katse lõpus lõhkes Fordi rehv ning eestlased kaotasid väärtuslikke sekundeid. Lõpuks saadi power stage’il kuues koht.

Ralli võitis Thierry Neuville (Hyundai), kes edestas ligi minutiga Sebastien Ogieri (M-Sport). Viimasel kiiruskatsel langes teiselt kohalt kolmandaks Dani Sordo (Hyundai), esikuuikusse mahtusid veel Craig Breen (Citroen), Jari-Matti Latvala (Toyota) ja Hayden Paddon (Hyundai). Tänak sai lõpuks 11. koha.

MM-sarja üldarvestuses hoiab Tänak 50 punktiga neljandat kohta. Esikolmiku moodustavad Ogier (88), Latvala (75) ja Neuville (54).

Hooaja järgmine ralli sõidetakse aprilli lõpus Argentinas.

14:33

Tänak langes MMi üldarvestuses neljandaks.

14:28

Korsika ralli esimesed kümme meest, kelle hulgas paraku eestlasi pole. Tänak ja Järveoja said 11. koha.

14:22

14:15

Ralli võit Neuville'ile, Ogier kerkis taas teiseks, Sordo kolmas. Tänaku lõplik koht selgub veidi hiljem, viimase kiiruskatse eel hoidis ta 11. kohta.

14:00

Tänakule ilmselt viimaselt kiiruskatselt punkte ei jagu. Latvala ja Breen pidasid üldarvestuses maha kõva võitluse, lõpuks jäi ülinapilt peale soomlane.

13:52

13:46

Tänak läheb praegu küll kümnenda kiiruskatse liidriks, kuid katse lõpus purunes eestlaste Fordil rehv. Sinna läks hulk väärtuslikke sekundeid...

13:28

Kõigepealt jõuavad viimase kiiruskatse lõppu Teemu Suninen ja Andreas Mikkelsen, kes teevad kaasa WRC2 arvestuses. Selles klassis sai Mikkelsen soomlase ees kindla võidu.

Järgmisena tulevad starti WRC mehed.

13:18

Algab 10 km pikkune punktikatse! Tänak ja Järveoja lähevad rajale viiendana.

12:09

12:02

Ogier kaotas teise koha, põhjuseks eltroonika viga.

11:05

Ralli viimane kiiruskatse algab kell 13.18. Seal lähevad viie esimese mehe vahel jagamisele ka MM-punktid. Loomulikult tahab ka Tänak nädalavahetuse punktidega lõpetada.

10:49

Mees naudib!

10:48

Tänak lõpetab ralli eelviimase kiiruskatse viienda ajaga!

10:24

Tänak liigub esimestes vaheajapunktides tiimikaaslase Ogieriga samas tempos. Kõik on kontrolli all.

10:12

09:42

Tänak ja Järveoja on viimaseks kaheks kiiruskatseks valmis!

08:38

Tänaku mõtted laupäeva õhtul:

08:26

Käes on pühapäev! Korsika rallil kaheksa kiiruskatse järel 16. kohta hoidvad Ott Tänak ja Martin Järveoja lähevad täna rajale eesmärgiga viimasel kiiruskatsel punktilisa koguda.

Ralli viimasel katsel teenivad MM-punkte viis esimest mees, maksimaalselt ongi võimalik võtta viis punkti.