Mart Seim Rio olümpial. (Mike Groll)

OTSEÜLEKANNE

Laupäev on tavapäraselt spordipäev. Tõstja Mart Seim asub täna võistlustulle Splitis toimuval EMil, Ott Tänak kihutab Korsika rallil ja maailma parimad vormelipiloodid sõidavad Hiina GP kvalifikatsioonis. Põlvas läheb lahti käsipalli Balti liiga finaalturniir, jätkuvad ka võrkpalli Eesti meistrivõistluste poolfinaalid. Lisaks mängitakse nii kodumaal kui Euroopas hulgaliselt vingeid jalgpallimatše. Püsige lainel!

• 21:59
    SPORDISÕBER

Sellise uudisega lõpetame ka tänase spordipäeva! Ühinege meiega taas homme!

• 21:57
    VÕRKPALL

Tartu ja Rakvere võrkpalliklubid pakkusid taas viiegeimilise trilleri

Rõõmustavad Tartu võrkpallurid (Aldo Luud)

TÕSTMINE

Aga Mart Seim saab tõukamises hõbeda! Kogusummas jääb ta viiendaks!

• 19:47
    TÕSTMINE

Talahhadze Seimile kulda ei anna - 250kg üleval.

• 19:46
    TÕSTMINE

Aleksanjan üritab tõugata 247kg, kuid ebaõnnestub ning saab viga. Õnneks midagi väga hullu pole.
    Praegu on Seim kullas kinni. Tõugata jääb ainult Talahhadzel, kes läheb üritama 250kg.

• 19:44
    TÕSTMINE

OLEMAS! Hea tõuge Seimilt ja läheb 246kg tõukamises liidrilt! Ainult korra on ta suutnud enamat - MMil Houstonis (248).

• 19:44
    TÕSTMINE

Seimi kord, kangil 246.

• 19:43
    TÕSTMINE

Albegov ei saa 245 jagu. Tõukamises medal kindel.

TÕSTMINE

See on praegune seis kogusummas. Hoolimata nirust rebimisest, siis Seim on viies ning madalamale langeda ei saa.

• 19:39
    TÕSTMINE

Mart jääb liidriks - Albegovile käib 243kg üle jõu

• 19:38
    TÕSTMINE

TUBLI! Hetkel tõukamise liidriks. 242kg läheb kirja.

• 19:37
    TÕSTMINE

Mart Seimi kord. Kangil 242...

• 19:37
    TÕSTMINE

Pinge püsib ning eestlasel on hea võimalus saada vähemalt tõukamises EM-medal. Tallahadze alustas 238kg ning sai selle kindlalt üles. Aleksanjan saab 240kg kirja. Minasjani teine ja kolmas katse 240 ebaõnnestub.

TÕSTMINE

Ohoo. Rebimises 201kg kirja saanud Turmanidze sai viimasel katsel vigastada ja jättis võistluse pooleli. Siiski saab ta kaasa rebimise pronksi.

• 19:25
    TÕSTMINE

Praegu kangil 226.

• 19:15
    TÕSTMINE

Tõukamine käib! Meeldetuletuseks alustab Seim raskusega 235. Praegu on kangil 220

• 19:08
    TÕSTMINE

Tõukamine algab paari minuti pärast!

• 19:08
    TÕSTMINE

Milline on siis seis pärast rebimist?

1. Talahhadze 217, 2. Minasjan 211, 3. Turmanidze 201, 4. Albegov 196, 5. Prošak 190, 6. Aleksanjan 190 7. Nagy 181, 8. Dolega 180, 9. Kutšera 180, 10. Seim 180.

• 19:02
    TÕSTMINE

Samal ajal aga mis toimub tõstmise EM-il? Grusiin Laša Talahhadze, kes olümpial rebis 215, püstitab uue maailmarekordi 217 kilogrammiga! Võimas! Armeenlane Gor Minasjan teeb samuti võimsa tulemuse - 211 kg.

• 18:59

Kohtumine lõppeb, Liverpool saab raske 2:1 võidu!

• 18:48

Liverpool pääseb penaltist. Shaqiri kukub karistusalas, ent kohtunik käsib edasi mängida

• 18:44

Firmino iluvärav:

• 18:43

Firmino sai särgi ära võtmise eest kollase kaardi, kuid löök oli seda väärt!

• 18:39
    TÕSTMINE

Võib öelda, et medal on kindlasti läinud.

• 18:39
    TÕSTMINE

Ei. Katse luhtub. Nüüd sai juba natukene püsti tõusta, aga ei suuda täielikult end üles ajada.

• 18:38
    TÕSTMINE

Mart Seim tuleb kohe kolmandale katsele. Kangil taas 185kg. 180 oleks rebimises pettumus.

• 18:32

USKUMATU! Milline pööre! Firmino lööb Liverpooli teise!

• 18:31

VÄRAV! Coutinho lööb viigivärava! 1:1!

• 18:29

Samal ajal teeb Liverpool veel viimase vahetuse. Sturridge tuleb Origi asemel platsile. 20 minutit jäänud. Initsiatiiv on Liverpooli käes. Nüüd võiks viigivärava küll ära lüüa.

• 18:28
    TÕSTMINE

Hea algus. Kindel algus võistlusel. Eestlasel pole probleemi 180kg rebimisel.

• 18:18

Tundub, et Liverpool on hakanud jalgealust leidma. Poolajal platsile tulnud Firmino põrutab löögi raamidesse, kuid Stoke'i väravavaht tõrjub.

• 18:14

• 18:13
    TÕSTMINE

Samal ajal on võistlejate tutvustamine Horvaatias, Splitis lõppenud ning üliraskekaalu EM-võistlus algab! Pöidlad pihku kõigil!

• 18:12

Mignolet peab tegema supertõrje, et hoida ära 0:2 kaotusseisu!

• 18:07

Ja mida teeb Klavan? Tõmbab Shaqiri maha ja teenib kohtunik Mike Deanilt kollase kaardi.

• 18:06

Samal ajal algab Stoke'is teine poolaeg ning Jürgen Kloppi kannatus pärast ilmetut esimest poolaega katkeb - Firmino ja Philippe Coutinho tuuakse platsile kahe noore, Trent Alexander-Arnold ja Ben Woodburn, asemel.

• 18:04

18.10 alustab tõstmise EMil võistlust ka Mart Seim, kelle algraskused on täna rebimises 180 kg ja tõukamises 235 kg.

• 17:50

Poolaeg mängitud. Liverpool 0:1 kaotusseisus. Stoke'i eduseis on igati õigustatud. Nad on olnud paremad.

• 17:48

AIAI. Stoke läheb 44. minutil 1:0 juhtima. Shaqiri läbimurde järel lõi palli peaga väravasse Jon Walters. Liverpoolile väga valus. Kolm lisaminutit.

• 17:39

Poolaja lõpu poole on Stoke surve peale pannud, kuid Liverpooli kaitsest pole veel läbi murdnud. Klavan saab ka natukene haiget, kui nurgalöögi olukorras jääb kahe vastase vahele, kuid eestlasega midagi hullu pole ning ta jätkab mängu!

• 17:31

• 17:27

Liverpoolil poolik võimalus.

• 17:22

20 minutit mängitud, seis jätkuvalt 0:0. Stoke on agressiivsem pool ning on mitu korda palli Liverpooli karistusalasse löönud, ent kaitsjad eesotsas Klavaniga on siiamaani hakkama saanud!

• 17:11

Kümme minutit mängitud, midagi ülemäära põnevat peale Shaqiri "väravat" pole juhtunud. Stoke pigem domineerivam

• 17:06

OI! Shaqiri lööb palli väravasse, kuid Liverpooli õnneks on ta suluseisus!

• 17:01

Kohtumine Stoke'is algas!

• 17:00

Tottenham vähendas vahe Chelsea'ga neljale punktile

Rõõmustavad Tottenhami mängijad (AP / Scanpix)

OTT JÄRVELA, Põlva

Käsipallifestival Põlvas algab õige pea, kui Balti liiga esimeses poolfinaalis lähevad vastamisi Põlva Serviti ja Ukraina meeskond Zaporožje ZTR. Võitja lunastab koha homses finaalis, kaotaja peab leppima pronksimänguga.

„Favoriidid me poolfinaalis pole, aga vast kodusaal tasandab vastase füüsilist üleolekut. Selline 50-50 võimaluste mäng,“ sõnas Serviti peatreener Kalmer Musting paar päeva tagasi.

„Meie võistkond on hooaja edenedes hästi kokku kasvanud ja mänginud. Detsembris lisandunud Anatoli Tšezlov on kiiresti kohanenud. Traumade järel on rivis tagasi Carl-Eric Uibo ja Indrek Neeme. Meil on head võimalused. ZTR on küll võimas ja pikakasvuline, ent mitmekesisuse ja kiiruse osas nõrgem."

ZTR võimsust on soojendust jälgides võimatu mitte silmata – Ukraina meeskond on kogukas, pikk ja ilmselgelt armastab visata tugevalt ja kõrgelt. Serviti profiil on hoopis teistsugune – panustatakse väledusele ja agressiivsusele. Kahe kardinaalselt lahkneva stiili kokkupõrge peaks tagama huvitava lahingu!

• 15:33
  • 15:00

VIDEO | USKUMATU! VÕIMAS! Russell Westbrook tagas hooaja keskmiseks näitajaks kolmikduubli

• 13:57
    VÕRKPALL

Võrkpallurid Keith Pupart ja Robert Täht ei suutnud koduklubi Lubini Cuprumit Poola kõrgliiga esimeses play-off mängus võiduni aidata, kui viienda-kuuenda koha seeria avamängus lepiti kaotusega. Gheorghe Cretu juhendatava Cuprumi tulemusse panustasid eestlased kahe peale kokku 25 punkti.

Põhiturniiril kuuenda koha saavutanud Cuprum ja viiendaks tulnud Olsztyni Indykpol AZS otsustasid viienda-kuuenda koha seeria avavaatuses võitja nelja geimiga, kui võõral väljakul mänginud Indykpo saavutas 3:1 (-16, 24, 16, 21) paremuse. Ka põhiturniiri mõlemas omavahelises vastasseisus jäi peale Indykpol.

Rünnakul 50-protsendilist efektiivsust näidanud Täht lõi 26-st tõstest punktiks 13 ning lisas kaks blokipunkti ja ühe pallinguässa, olles 16 punkti ja kasuteguri pluss seitsmega võõrustajate parim. Puparti üheksast punktist seitse tulid rünnakul (39%), üks blokis ja üks pallingul. Kolmandik (75-st 25) Olsztyni mängijate pallingutest olid suunatud Tähe aadressil, Pupart võttis vastu 21 vastasmeeskonna pallingut. Eesti koondislased esinesid seejuures vastavalt 48-protsendilise ja 43-protsendilise efektiivsusega.

Kahest mängust koosneva 5.-6. koha seeria korduskohtumine on kavas 12. aprillil Olsztynis.

• 13:51
    LASKESUUSATAMINE

Forget it, smile and make it happen without them 🙌🏼☀️ #spring #sun

A post shared by Grete Gaim (@biathlonlilg) on

• 13:30

Levadia jätkab meistriliigas võimsalt. Paistab, et Narvast täna vastast ei ole!

• 12:12
  • 12:03

• 11:38

Kordus näitab, et Nõmme Kaljule eile antud penalt oli enam kui kummaline:

• 11:21
    VORMEL-1

Vettelit ja Bottast lahutas täna vaid üks tuhandik!

• 11:17
    VORMEL-1

• 11:14
    VORMEL-1

Hamilton esimene! Vettel teine! Bottas kolmas! Homme on oodata vinget võidusõitu!

• 11:07
    VORMEL-1

• 10:57
    VORMEL-1

• 10:24
    VORMEL-1

Verstappenil oli probleeme mootoriga ja hollandlane alustab homme stardirivi lõpust...

• 10:13
    VORMEL-1

• 09:34
    VORMEL-1

• 09:33
    VORMEL-1

Hiina GP kolmandat vabatreeningut valitsesid Ferrarid. Peagi algab juba kvalifikatsioon.

• 09:06
    TÕSTIMINE

Täna kell 18.15 tuleb Splitis toimuval tõstmise EMil põrandale üliraskekaallane Mart Seim. Viimased kolm kuud on ta saanud ilma probleemideta treenida. "Kõik treeningud on plaanipäraselt tehtud. Üle ei tasu mõelda, tuleb lihtsalt endast parim anda," rääkis Alar Seim võistlusele eelnenud päeval.

Seimi konkurendid on Splitis ülitugevad: kohal on Rio olümpiamängude esinelik: grusiinid Laša Talahhadze ja Irakli Turmanidze ning armeenlased Gor Minasjan ja Ruben Aleksanjan. Lisaks astub areenile ka Riost võistluskeelu tõttu eemale jäänud venelane Ruslan Albegov.

"Kõik mehed on kohal. Treenime nendega samas saalis, kuid ei tea, milleks nad võimelised on. Maksimumsooritust seal keegi ei tee. Käib vormi häälestamine ja püütakse kiiruslikke nüansse parandada," selgitas Alar Seim.