Rapla tsenter Thomas van der Mars mängib üle Rain Raadiku.Foto: Alar Truu
12. aprill 2017, 04:00

Kas Valga suudab seeriasse Raplaga veel põnevuse tuua? (1)

Niisugust mängu polnud koduse korvpalliliiga play-off’is ammu nähtud. Loodetud tasavägises paaris läks Rapla meeskond Valgale välksõjaga kohe kallale, juhtis kuue ja poole minutiga 29:9 ning kõik oli peaaegu tehtud. Külaliste väike vastuhakukatse suruti kiirelt maha ning lõppedu 92:71 oli kindlam, kui numbrid näitavad.

Esimese veerandaja lõpuks näitas tabloo 34:11. Külalised polnud mänguks absoluutselt valmis, sest kõik lahtised ja lauapallid langesid alguses raplalaste saagiks.  Väike paus andis Valgale võimaluse end koguda, nad suutsidki maa-ala kaitsega vastaste rütmi häirida ja jõudsid tosina punkti kaugusele. Ent siis sai enda liigne keevalisus saatuslikuks...

Renato Lindmets tegi aga seisul 32:44 oma neljanda ja kohe otsa ka tehnilise, viienda vea. See võttis külaliste hoo maha, muidu võiduks ühe veerandiga vabalt kaotusseisust poole maha saagida. Ent puhkama mindi seisul 49:32, kohe teise poolaja alguses kruvisid võõrustajad vahe tagasi 20 punktile, pakkusid publikule jätkuvalt nauditavat korvpalli ja tüürisid mängu kindlalt võidusadamasse.