Rahutused enne Lyoni ja Besiktase mängu.Foto: Robert Pratta
14. aprill 2017, 00:43

Täiendatud kell 00.43

Jalgpalli Euroopa liiga veerandfinaali avamängus kohtusid täna Prantsusmaal kohalik Lyon ja Türgi klubi Besiktas. Kohtumine pidi algama kell 22.05, kuid see lükati edasi. Lõpuks anti avavile umbes 40 minutit enne planeeritud aega.

Tribüünidel alanud kakluse järel jooksid kodumeeskonna fännid väljakule ja turvalisuse tagamise huvides lükati matši algus edasi. Konfliki algatasid esialgse info kohaselt Türgi fännid, kes viskasid prantslaste suunas pürotehnikat, viimased põgenesid vägivalla eest jalgpallimurule.

Besiktase poolehoidjad on tänavu sarnaselt käitunud ka Türgi liiga mtašides, kirjutab Mirror. Probleemid türklastega tekkidis täna juba enne staadionile jõudmist, kui konflikti satuti Prantsusmaa politseiga.

Intsident juhtus kõigest kaks päeva pärast Dortmundi Borussia bussile tehtud pommirünnakut, mille tõttu Meistrite liiga veerandfinaal Borussia ja Monaco vahel lükati päeva võrra edasi. Kaitsja Marc Bartra sai rünnakus vigastada ja vajas operatsiooni.

Probleeme tekkis ka Madridi Atletico ja Leicester City mängu eel, kui Hispaania politseiga sattusid konflikti Inglismaalt Hispaaniasse reisinud fännid.

Lyon võitis põneva matši 2:1. Kõigepealt viis endine Hollandi koondislane Ryan Babel Besiktase 15. minutil juhtima, ent Corentin Tolisso 83. ja Jeremy Moreli 85. minuti väravatest võitis ikkagi kodumeeskond. Kordusmatš toimub nädala pärast Türgis.