Tartu peatreener Gert KullamäeFoto: Aldo Luud
15. aprill 2017, 18:42

Avapoolajal 14-punktilisse kaotusseisu jäänud Tartu sai lõpuks TLÜ/Kalevist võimsalt jagu

Eesti korvpalli meistrivõistluste Tartu Ülikooli ja TLÜ/Kalevi vaheline veerandfinaalseeria teine kohtumine algas ülimalt intrigeerivalt, ent sai eeldatava lõpu.

Avakohtumises üllatavalt napi 76:72 võidu saanud Tartu jäi laupäeval Tallinnas kohe esimesel poolajal suurde kaotusseisu. Pärast kümmet minutit juhtis TLÜ/Kalev 27:16 ning teise veerandi alguses paisus vahe 14 silmale (30:16), ent siis algas Gert Kullamäe juhendatavate suur tagasitulek.

Poolajaks juhtis juba Tartu 46:40 ning enne viimast perioodi lausa 77:51. Seega võitsid tartlased teise ja kolmanda veerandi skooriga 61:24.

Viimasel kümnel minutil mingeid probleeme edu hoidmisega ei tekkinud ning Taaralinna võistkond sai 94:68 võidu. Poolfinaalist lahutab neid ainult üks võit.

Kohtumise resultatiivseim oli Venky Jois 18 punktiga, Mandell Thomas lisas võitjatele 17 silma. Kaotajatele tõi Kristo Saage 15 punkti.

Seeria kolmas kohtumine peetakse neljapäeval, 20. aprillil Ülikooli spordihoones.