Bogdan Bogdanovici jätkus kõikjale, ta sai efektiivsusnäitajaks võimsa 35!Foto: AFP / Scanpix
19. aprill 2017, 17:46

Kuulus Ateena Panathinaikos kaotas poolaja koguni 16:43!

Euroliiga korvpalliturniiril algas kaheksa parema meeskonna osavõtul mängitav play-off, esiti peetakse kolme võiduni kestvad veerandfinaalseeriad.

Kui Moskva CSKA 98:90 edu Vitoria Baskonia üle (Teodosic 22, De Colo 17 - Larkin 17) ei üllatanud, siis Ateena Panathinaikose ja Istanbuli Fenerbahce mäng, õieti selle käik, küll.

Kodusaalis mänginud Panathinaikos võitis teise veerandaja 27:12 ja haaras poolajaks turvalise 42:28 edumaa. Sellele järgnes rohkem kui 18 000 pealtvaataja jaoks aga šokk. Panathinaikose endise kauaaegse treeneri Željko Obradovici juhendatav Fenerbahce võitis kolmanda perioodi 20:8 ja viimase 23:8 ehk  teise poolaja kokku 43:16! Nõnda lõppes kohtumine Türgi esiklubi 71:58 ülekaaluga ning nad saavutasid võõrsil seeria mõttes võib-olla otsustava tähtsusega võidu.

Mängu kangelaseks kerkis serblasest snaiper Bogdan Bogdanovic 23 punkti (kahesed 6/4, kolmesed 6/5), 5 lauapalli, 4 korvisöödu, 2 vaheltlõike ja 3 kulbiga! Nikola Kalinic lisas 16 silma, Panathinaikost vedasid KC Rivers (16) ja Mike James (14).

Täna lähevad oma avamängudes vastamisi Pireuse Olympiacos - Istanbuli Anadolu Efes ja Madridi Real - Istanbuli Darüssafaka.