TTÜ küll võitles, kuid "kuivast" kaotusest polnud pääsu. Pildil Pärnu mängija Saimon Sutt (peal) ja Joonas Järveläinen.Foto: Stanislav Moškov
21. aprill 2017, 04:00

Koduses korvpalliliigas lõppesid kõik veerandfinaalseeriad 3:0 – seda polnud varem juhtunud

"Teised poolfinalistid on oma mängud 3:0 juba lõpetanud ja meil igal juhul ei ole plaani neist kehvemad olla. Tõmbame selle joone siis kõik koos alla, eks?" kirjutas Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna Facebooki leht eile lõuna ajal. Nagu arvata võis, tegidki tartlased TLÜ/Kalevile tuule alla, seekord tulemusega 74:56.

Ning nagu ära öeldud, lõppesid kõik veerandfinaalseeriad ühesuguse tulemusega 3:0. Võib retooriliselt küsida: kas me niisugust play-off’i tahtsinegi?! Eriti teades, et õhus ripub oht ka samasuguseid tulemusi sisaldavateks poolfinaalseeriateks – Rapla ega Pärnu ei taha säärase avaldusega õnneks mõistagi leppida.

Mis on „kuivade“ seeriate põhjus? Kas varem on niisugust asja juhtunud? Ei, veerandfinaalide üldskoori 12:0 nägi Eesti meistriliigas esimest korda! Lisaks oli tasavägiseid mänge vähe ja päris viimase rünnaku peale jäänud mängulõppe üldse mitte. Vähem kui kaheksapunktilise vahega lõppes ainult üks mäng, 20+ punktiga aga tervelt seitse tükki.