Ilie Nastase põhjustatud vahejuhtum Fed Cupi matšil. Foto: Reuters / Scanpix
22. aprill 2017, 18:21

Rumeenia tennisenaiskonna kapteni solvang ajas brittide esinumbri nutma (2)

Rumeenia tennisenaiskonna kapten ja endine maailma esinumber Ilie Nastase põhjustas skandaali Fed Cupi matšil Rumeenia ja Suurbritannia vahel.

Nastase sattus pahuksisse juba paar päeva tagasi, kui tegi rassistlike kommentaare Serena Williamsi rasestumise kohta. Laupäeval ajas ta aga nutma Suurbritannia tennisisti Johanna Konta.

Brittide esinumber mängis parajasti Sorana Cirsteaga, kui Konta ja Suurbritannia kapten Anne Keothavong kaebasid kohtunikule rahva seast tulevate häälte üle. Nastase ründas verbaalselt aga nii kohtunikke kui ka britte.

Kohtunik palus endisel meeste maailma esinumbril lahkuda ning kui alguses istus ta tribüünile, saadeti ta hiljem riietusruumi. Siis läks aga Nastase tiraad eriti hulluks, sõimates britte l******s  ning saatis kohtunikku kohta, kuhu päike ei paista.

Konta suutis ühe geimi ära mängida, kuni hakkas platsil nutma. Kohtunik peatas matši. Pärast 25 minutilist seisakut jätkus kohtumine ning britt suutis võita viis geimi järjest ning kogu kohtumise 6:2, 6:3.

Fed Cupi korraldav ITF lubas juhtunut uurida.