Kalev/Cramo pidas Ühisliiga hooaja viimase mängu - jälle jäi võidust napilt puudu.Foto: Aldo Luud
23. aprill 2017, 19:06

BC Kalev/Cramo lõpetas Ühisliiga hooaja 11. kohaga

Kalev mängis Zenitiga võrdselt, kuid lõpus läks untsu kõik, mis sai minna

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond hakkas Ühisliiga hooaja viimases mängus põhiturniiril teise koha võitnud Peterburi Zenitile kõvasti vastu, kuid siiski tuli vastu võtta kaotus 95:98.

Kui külalised teadsid juba enne kohtumise algust, et neil pole midagi mängus, siis Kalev sai sama teadmise teise poolaja alguseks. Nimelt kaotas Minski Tsmoki Krasnodaris sealsele Lokomotiv-Kubanile 72:81 ega saanud enam Kalevist mööduda. Kuid ei Kalev ega Zenit tahtnud lõpuks kaotajana lahkuda.

Valitsev Eesti meister alustas hästi ning võitis avaveerandi 25:19 ja poolaja 50:46. Viimast 50 sekundit alustati seisul 93:93, Zeniti snaiper Ryan Toolson sunniti raskele kaugviskele ja pool minutit enne lõppu võinuks kõik olla Kalevi kätes, kuid lauapalli ei saadud kätte ning järgnenud rünnakul Toolson korvi lähistelt enam ei eksinud. Lisaks tegi Vitali Ljutõtš samal hetkel lauavõitluses Jevgeni Valijevile vea, too teenis vabavisked ja lisas ühe punkti - 93:96...

Kohe vastas Branko Mirkovic kahe silmaga ning teisel poolel Kyle Landry samaga. Jäi tosin sekundit ning pärast time-out'i ei suutnud kalevlased võõral väljakupoolel palli audist viie sekundi jooksul välja sööta. Sellega oli kõik sisuliselt selge, kuid järelejäänud sekundite jooksul ei suutnud kalevlased teha vastastele veel niisugust viga, mille kohtunikud ära vilistanuks...

Kalevi parim oli Mirkovic 21 punkti, 7 lauapalli ja 9 korvisööduga. Mark Tollefsen lisas samuti 21, Cedric Simmons 18, Vitali Ljutõtš 17 silma. Zenitil vastas Toolson 37 punktiga (visked 26/14)! Hooaega Kalevis alustanud Demonte Harper kogus 26 minutiga 4 punkti.

Põhiturniir on lõppenud, 24 mängust 5 võitnud Kalev sai Tsmoki ja Permi Parma ees 11. koha. Veerandfinaalis kohtuvad Moskva CSKA - Astana, Zenit - Riia VEF, Himki - Krasnojarski Jenissei ja Lokomotiv-Kuban - Kaasani Unics.