Fenerbahce korvialune jõud Jan Vesely.Foto: LOUISA GOULIAMAKI
26. aprill 2017, 00:14

Ka CSKA võitis Baskonia vastu seeria 3:0

Esimese klubina finaalturniirile jõudnud Fenerbahce tegi Euroliiga ajalugu

Korvpalli Euroliigas jõudis esimese meeskonnana finaalturniirile Istanbuli Fenerbahce, kes alistas veerandfinaalseeria kolmandas kohtumises Ateena Panathinaikose 79:61.

Mõlemad Ateenas peetud mängud võitnud Fenerbahce resultatiivseim oli täna mängujuht Bobby Dixon, kelle arvele jäi 13 punkti - kokku jõudis tervelt kuus võõrustajate mängijat kahekohalise arvu punktideni. 16 silmaga tõusis kohtumise skoorikuningaks Panathinaikose K.C. Rivers.

Finaalturniirile jõudmisega tegi Fenerbahce ka Euroliiga ajalugu. Nimelt polnud kunagi varem üks Türgi klubi kolmel järjestikusel hooajal finaalturniirile jõudnud.

Lisaks Fenerbahcele kindlustas koha finaalturniiril kolmandat korda Baskonia alistanud Moskva CSKA - seekord võõrsil 90:88. Armeeklubi juhtis veel vähem kui kaks minutit enne lõppu turvaliselt 86:77, kuid Shane Larkini järjestikuste hullude visete seeria tõi 8 sekundit enne lõppu tabloole numbrid 88:90. Nando De Colo söötis seepeale auti ja Baskonial avanes hiilgav võimalus, kuid nüüd pani Nikita Kurbanov käe peale Larkini ja Kyle Hines Adam Hanga viskele.

Võitjaile tõi Cory Higgins 21, De Colo 15 ja Miloš Teodosic 13, kaotajaile Tornike Šengelia 19, Chase Budinger 15 ning Larkin ja Hanga 13 punkti.

Euroliiga finaalturniir mängitakse 19.- 21. maini Istanbulis.