Anett KontaveitFoto: MAX ROSSI
18. mai 2017, 23:37

NII SEE JUHTUS | Sport 18.05: Anett Kontaveiti võimas võit, korvpallifinaali põnevik (5)

Tänane spordipäev tuleb pikk ja põnev ning keskpäevast alates saab põnevatele võistlustele vaat et katkematult kaasa elada. Kell 12 algab Anett Kontaveiti kolmanda ringi mäng Rooma tenniseturniiril, samal ajal väntab Tanel Kangert pedaale Giro d'Italial ning õhtu maiuspalaks on korvpallifinaali kolmas mäng Rapla ja Kalev/Cramo vahel! Et küll küllale liiga ei teeks, peetakse täna ka kõik neli jäähoki MMi veerandfinaali.
23:37
SPORDISÕBER

Sellega lõpetame ka tänase põneva spordipäeva! Kohtume juba homme!

Hindrek Pärg

Mõlemad sees. Bratoz viskab enda väljaku poolel enam-vähem vabaviskejoonelt hullu kolmese, aga vise ei taba! Oleks olnud aega, et lähemale minna, aga noh... nüüd juba liiga hilja. 77:74 võit Kalev/Cramole!

21:01

Mirkovic realiseerib esimese ja... teise vabaviske. Kalev neljaga ees 15 sekundit enne lõppu. Kaldre tabab aga kolmese 5 sekundit enne lõppu. 75:74 Kalev ees. Mirkovicile tehakse kiiresti viga ja uuesti kaks vabaviset.

20:59

Kas mäng on läbi? Rapla kolmene ei taba, kuid saavad teise rünnaku. Siis söödab aga Bratoz 16,6 sekundit enne lõppu palli auti. 19 pallikaotus Raplale...

20:58

Suarez paneb kolmese mööda. Laud kuulub Kalev/Cramole, Ljutõtš jookseb kiiresse vasturünnakuse ning täies üksinduses viskab korvi alt rahulikult sisse. 73:71 Kalev juhib, 33 sekundit lõpuni.

20:56

Soku vise läheb mööda, Paasoja viske lükkab Simmons korvi pealt minema. Pall läheb auti ning Rapla saab 14 sekundit veel rünnata. Kuusmaa võtab aja maha. 45 sekundit jäänud!

20:53
HINDREK PÄRG

VIIK! Kajupank viigistab 71:71. 1.15 lõpuni ning Alar Varrak võtab aja maha

20:52

Kalev/Cramo rünnak luhtub, kuid Thomas van der Mars teeb jooksu... 1.49 lõpuni.

20:51

2.26 lõpuni ning Paasoja realiseerib pärast Simmonsi kolmandat isiklikku kaks vabaviset - 69:71 Rapla poolt vaadatuna.

20:50

Kalev/Cramo mängib hästi Mirkovic-Simmons kate-kattest. Ameeriklane annab veel lisasöödu Ljutõtsile, kes viib meeskonna kahega ette. Rapla rünnak luhtub ning järgmisel rünnakul tehakse Simmonsile viga. Kaks vabaviset sees - 71:67!

20:47

Mirkovicilt üle käe kolmene ning Jito Kok teeb Rapla 17(!!!) pallikaotuse. Alla nelja minuti jäänud, 67:67.

20:46

Pinget jahub ohohoo, kui palju. 67:64 Rapla juhib, mängida ligi neli ja pool minutit. Rapla teeb ohtralt pallikaotusi, aga Kalev ei kasuta võimalusi ära!

20:41
JARMO JAGOMÄGI, Rapla

Ei taha see mäng kummalegi poole ikkagi kalduma hakata. Rapla viskab korvi, Kalev vastab kohe. Rapla võtab aja maha, kui minna jääb 6.50. Kodumeeskonna edu 63:62

20:34

Põnevust jagub! Kerge initsiatiiv püsib Raplal, kuid Kalev pole kaugel. Kodumeeskond säilitas otustava veerandi eel napi eduseisu - 53:51.

Praegu kerkib Rapla BC Kalev/Cramost kõrgemale (Martin Ahven)
20:21

Rapla näitab sisu! Isegi kui kalevlased pääsevad veidi lähemale või tabavad mõne emotsionaalse korvi, siis Raplal on kohe vastus olemas. TV-time-outile pääseb kodumeeskond 49:43 edus. Intriig on õhus!

19:58

Kuusmaa time-out tasus end igati ära. Rapla saab kaane maha ja pääseb poolajale ikkagi eduseisus. Kusjuures riieturuumidesse võeti kaasa Rasham Suareze hull lauapõrkest kolmene. Just mentaalse poole pealt võib see väga tähtsaks saada. Kodumeeskond võidab poolaja napilt 38:33. Kajupank Rapla parim 9 silmaga, Kalevi poolelt Mirkovic 11 punkti.