Soomlaste võidurõõm.Foto: Martin Meissner
Jäähoki
18. mai 2017, 19:41

VIDEO | JÄÄHOKI MM: VÕIMAS! Soome alistas veerandfinaalis USA (2)

Jäähoki MMil B-alagrupi viimasena veerandfinaali jõudnud Soome alistas kaheksa parema seas USA.

Teadupärast algas hoki MM Soome koondisele küllaltki kesiselt, kuid lõpuks suudeti kokku võtta ning ikkagi kaheksa parema hulka jõuda. Veerandfinaalis tuli vastu võimas USA, kes võitis A-alagrupi.

Meie põhjanaabritele sellest aga hullu polnud ning alistasid ameeriklased 2:0. Kohtumise esimese värava viskas Mikko Rantanen teise perioodi avaminutil, teise tabamuse autoriks oli Joonas Kemppainen, kes jõudis sihile kolmanda perioodi keskel.

Teises veerandfinaalis alistas A-alagrupis teiseks jäänud Venemaa 3:0 (2:0, 0:0, 1:0) Tšehhi. Venelaste väravate autorid olid Dmitri Orlov, Nikita Kutšerov ja Artjom Panarin.

Õhtul peetakse kaks teist veerandfinaalis. Soome kohtub nelja parema seas kas Rootsi või Šveitsiga, Venemaa Saksamaa või Kanadaga.