ÜHA EDASI: Anett Kontaveit mängis end veerandfinaali, kus kohtub suursoosik Simona Halepiga.Foto: AFP / Scanpix
19. mai 2017, 04:00

Anett Kontaveit alistas Rooma turniiril Mirjana Lucic-Baroni 6:1, 6:1

Kontaveitile veel üks võimas võit, edetabelis taas kord suurem tõus (3)

Kui Anett Kontaveit alistas Rooma tenniseturniiril üleeile maailma esireketi Angelique Kerberi, vabandas too end välja, et ei oska liival mängida. Eilne 6:1, 6:1 edu Mirjana Lucic-Baroni üle tõestas, et Kontaveiti edu pole juhuslik ja ta ongi jõudnud tipptasemele.

Piisab, kui vaadata veerandfinaali jõudnud seltskonda: Simona Halep, Venus Williams, Garbina Muguruza, Karolina Pliškova.

Kui Kerberi vastu võitis Kontaveit kohtumise lõpetuseks kümme geimi järjest, siis eile „piirdus“ ta hakatuseks „kõigest“ viie geimivõiduga. Teise seti algus oli võitluslik, Kontaveit pääses ette 2:0. Siis võitis vastane oma servigeimi, kuid eestlanna jätkuv mängukindlus tõi talle neli geimivõitu järjest. Lucic-Baroni riskis pidevalt, eksis palju ja oli lõpuks päris murtud – tal polnudki Kontaveiti servigeimides suurt midagi teha, ta ei teeninud ainsatki murdepalli!