Anett Kontaveit võib Rooma turniiriga kokkuvõttes rahule jääda, sel pildil on ta pärast maailma esireketi Angelique Kerberi üle saadud võitu.Foto: Reuters / Scanpix
19. mai 2017, 15:34

Kontaveit teenis Roomas tänavuse suurima auhinnaraha ja asub jooksva aasta edetabelis kolmandas kümnes! (2)

Anett Kontaveit võitis Rooma tenniseturniiril veerandfinaali jõudmisega auhinnaraha 53 055 eurot, mis on suurim aastate jooksul teenitud summa ühelt võistluselt. Terve karjääri koguteenistus läheneb 900 000 dollarile.

Õiendame hakatuseks kohe ühe asja. Tennisistide teenistusest tuleb teha palju mahaarvamisi ja reaalse tulu mõttes saab rääkida hoopis teistest summadest. Esmalt lähevad maha maksud, mis paljudes riikides pole tuhandetesse ulatuvate summade juures just väikesed. Lisaks peavad mängijad tasuma kõik kulud: treeneri(te)le, reiside, hotellide, väljakute üürimise eest.

Käesoleva nädala alguseks oli Kontaveit tänavuse aasta jooksul teeninud 169 627 dollarit - tennisemaailma üldine arvestus käib USA rahaühikus. Kogu karjääri teenistus oli selleks ajaks 836 384 dollarit. Roomas saadav 53 055 eurot võrdub rohkem kui 59 000 dollariga. Seega võitis Kontaveit Itaalia pealinnas rohkem kui kolmandiku tänavusest senisest teenistusest - naiste võistluse üldine auhinnafond ületab 3 miljonit dollarit.

Kontaveit on tänavu nelja ja poole kuuga teeninud 25,5 protsenti kogu karjääri auhinnarahadest. See pole ka imekspandav, sest ta on mänginud hästi ja tõusnud mõne kuuga maailma edetabeli teisest sajast 52. kohale - sellelt leiame ta esmaspäeval avaldatavas WTA edetabelis.

Karjääri seni kopsakaim teenistus - üle 213 000 dollari - pärineb 2015. aastal USA lahtistel neljandasse ringi jõudmise eest.

Tänavu tõi Australian Open (1. ring) umbes 37 000, Indian Wells (2. ring) 22 325 ja Miami (3. ring) 41 350 dollarit, Bieli finaal 21 400, Stuttgarti veerandfinaal 16 411, Madridi 1. ring 15 146 ning nüüd siis Rooma veerandfinaal 53 055 eurot. Võistluste auhinnafondid erinevad oluliselt, seetõttu võibki ühe turniiri avaringi teenistus olla teises finaali jõudmisest suurem. Näiteks Austraalia lahtiste auhinnafond oli umbes 37 miljonit, Bielis "tavalisel" WTA turniiril aga umbes 250 000 dollarit. Kolm rahakat Suure slämmi võistlust seisab sel aastal veel ees.

Kui punktide juurde minna, siis kõik tänavused tulemused kokku annavad Kontaveitile kalendriaasta jooksvas edetabelis 813 silmaga koguni 26. koha! See annab - eriti äsjaseid Roomas näidatud tulemusi arvestades - järgmise nädala pühapäeval Pariisis algavate Prantsusmaa lahtiste meistrivõistluste eel tublisti lootust.