Venemaa alistas EestiFoto: Alar Truu
28. mai 2017, 22:35

VÄGEV VÕITLUS! Eesti võrkpallikoondis suutis suure Venemaa värisema panna (9)

Eesti võrkpallikoondis lõpetas koduse MM-valikturniiri kohtumisega Venemaa vastu. Tulise Kalevi Spordihalli publiku ees peetud matši avageimi võitis Eesti, kuid lõpuks tunnistas idanaabrite 3:1 (21:25, 25:21, 25:18, 25:19) paremust.

Kui nädal tagasi sai Venemaa sõprusmängus kindla 3:0 võidu, siis täna idanaabritel nii libedalt ei läinud. Kuigi avageimis mindi 12:8 juhtima, võitlesid eestlased väga visalt. Viigiseisult 19:19 kuulus aga geimi lõpp täielikult Eestile ning kohtumist mindi 25:21 paremusega juhtima! '

Teises geimis hoidis Eesti initsiatiivi ning juhtis veel 21:18, kuid siis toimus lagunemine. Venemaal läks pärast punkti võitmist servima Maksim Žigalov, kelle vastu ei suutnud eestlased midagi teha. Venelased võitsid lõpuks seitse punkti järjest ja kogu geimi 25:21.

Kolmas ja neljas geim kuulusid aga täielikult venelastele. Teise lõpus saadud initsiatiivi ei loovutatud kordagi ning kõrvalukustavat lärmi tegev kodupublik eestlasi aidata ei suutnud. Kolmas venelastele 25:18 ning neljas 25:19.

Ühtlasi võitis Venemaa ka MM-valikturniiri D-alagrupi ning kindlustas pääsme finaalturniirile. Eesti lõpetas grupi teisena ning peab edasipääsu suvel, kui mängitakse järgmine valikring.