TULI ÄRA! Anett Kontaveit surus Monica Niculescule oma agressiivse mängu peale ja võitis.Foto: Reuters / Scanpix
30. mai 2017, 04:00

Anett Kontaveit alistas tasavägise alguse järel Monica Niculescu 7:5, 6:1

ÕHTULEHT PARIISIS | Kontaveit ületas avaringi pinge ja saabki mängida tiitlikaitsja Muguruzaga! (3)

Prantsusmaa lahtised tennisemeistrivõistlused algasid eestlasest spordisõbrale soovitult: nii Anett Kontaveit kui ka Garbine Muguruza võitsid oma esimese kohtumise ning järgmises ringis saab teoks nende omavaheline mäng. Kontaveit tiitlikaitsja vastu, keda ta kuu aega tagasi võitis – maiuspala!

Selle maiuspalani jõudmiseks tuli aga ületada esimene barjäär. Kontaveitil kulus natuke aega otsimiseks ja maailma kõige ebastandardsemalt mängiva naistennisisti, rumeenlanna Monica Niculescu stiiliga harjumiseks. Kui see oli saavutatud, oli edasine lust ja lillepidu – 7:5, 6:1. 21aastane eestlanna võitis viimasest üheksast geimist kaheksa. Ning see ainus kaotatu, teise seti esimene geim, liigitus pigem tööõnnetuse alla.