Bialystoki Jagellonia jäi Poola meistritiitlist ilma.Foto: Martin Ahven
4. juuni 2017, 21:08

ÕHTULEHE GALERII | PEAAEGU! Kostja koduklubil jäi metsikule tagasitulekule punkt panemata

Eesti jalgpallikoondislase Konstantin Vassiljevi koduklubi Bialystoki Jagellonia viigistas Poola kõrgliiga viimases voorus kodustaadionil Poznani Lechiga 2:2 ja tuli meistrivõistlustel hõbemedalile.

Jagiellonia alustas mängu küll teravalt, kuid liialt ohtlikult Poznani Lechi väravat ei ohustatud. Hoopis külalised olid need, kes 11. minutil juhtima läksid, kui Radoslaw Majewski kiirrünnakust skooris.

Jagiellonia jätkas aktiivselt, kuid 39. minutil duubeldas eduseisu Lukasz Tralka. Kostja koduklubi väravavaht Marian Kelemen sai küll jala vahele, kuid sellest ei piisanud. Vaid paar minutit varem oli Kostja uhanud karistuslöögist peale umbes 30 meetri pealt, löök vihises väravast oma pool meetrikest mööda.

Teisel poolajal jätkus Jagiellonia surve, kuid erilise hoo said nad sisse pärast kodufännide püroshow’d. 77. minutil lõi ühe värava tagasi Jacek Goralski. Kümme minutit hiljem lisas teise 54. minutil Vassiljevi välja vahetanud leedukas Arvydas Novikovas. Vahetult pärast teist väravat jäid külalised platsile kümnekesi ning Jagiellonia lisas veelgi vunki juurde.

Kahjuks jäi aga vungist ja kümnest lisaminutist väheks, kohtumine lõppes seisuga 2:2. Poola meistriks tuli Varssavi Legia (44), teisel kohal lõpetas Euroopa liiga eelringi pääsme teeninud Jagiellonia (42), nende selja taha jäid Poznani Lech ja Gdanski Lechia (mõlemad samuti 42).