Rafael Nadal triumfeeris Pariisis kümnendat korda!Foto: Reuters / Scanpix
11. juuni 2017, 18:25

Hullumeelne: Nadal andis finaalis Wawrinkale ainult kuus geimi! (4)

Prantsusmaa lahtistel tennisemeistrivõistlustel võisid teised mehed pingutada, kuidas tahtsid, kuid oli üks seaduspärasus: kui Rafael Nadal astub väljakule, siis ta võidab. Ja suurelt. Finaalis alistas ta Stan Wawrinka 6:2, 6:3, 6:1...

See tähendab, et kogu võistluse, seitsme mängu peale andis Nadal ära ainult 35 geimi. Ehk keskmiselt viis geimi mängu kohta. Midagi niisugust olid Roland Garrosi väljakud näinud 1978. aastal, kui rootslane Björn Borg lubas vastastele kõigest 32 geimi.

Nadal jõudis ka pretsedenditu saavutuseni, ta on nüüd võitnud kümnel korral ühe ja sama Suure slämmi turniiri. Algust tegi ta Pariisis 2005. aastal, seni viimane trofee oli aastast 2014. Wawrinkale oli täna aga esimene kord lahkuda Suure slämmi finaalis väljakult kaotajana - kolm varasemat katset (2014 Austraalias, 2015 Pariisis, 2016 USAs) olid edukad.