Anett KontaveitFoto: BENOIT TESSIER
14. juuni 2017, 20:07

HEA TÖÖ! Anett Kontaveit tuli taas kaotusseisust eeskujulikult välja ning jõudis Hollandis veerandfinaali (4)

Hollandis Den Boschis toimuva WTA tenniseturniiri teises ringis alistas Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 49.) 31-aastase belglanna Kirsten Flipkensi (75.) 3:6, 6:1, 6:2.

Kontaveit ei saanud oma mängumootorit kuidagi käima, kui jäi kohe 0:3 kaotusseisu. Eestlannal õnnestus veel ühe murdega seis 2:3 peale saada, kuid Flipkens näitas enesekindlat mängu ning kindlustas avaseti võidu 6:3.

Mõnevõrra ebalevalt alustanud Kontaveit kogus end ning pääses teises vaatuses 5:0 ette. Pärast väikest pausi, kui Flipkens seljahäda tõttu arsti abi vajas, sai ta ühe geimi tagasi, kuid ei enamat. Ülikindel 6:1 paremus eestlannale.

Otsustavas setis astuti seisuni 2:2 ühte sammu, kuniks Kontaveitil õnnestus Flipkensi serv murda. Sellest piisas ning eestlanna kindlustas 6:2 paremusega mänguvõidu. Kohtumine kestis tund ja 27 minutit.

Veerandfinaalis tuleb Kontaveitil vastamisi minna sakslanna Carina Witthöftiga (66.), kes alistas itaallanna Camila Giorgi 7:6, 6:3. Kohtumine peetakse reedel.