Roger Federer.Foto: THOMAS KIENZLE
14. juuni 2017, 21:33

TOHOH! Roger Federer kaotas tagasitulekumängus maailma neljandasse sajasse kuuluvale tennisistile (2)

Pärast edukat aasta algust pooleteistkuise puhkepausi võtnud Roger Federer (ATP 5.) sai tagasitulekuturniiril kaela külma dušši.

Vabapääsmega Stuttgarti turniiri teise ringi pääsenud 35aastane šveitslane läks täna vastamisi teise vanameistri Tommy Haasiga (302.). Federer võitis küll kindlalt avaseti 6:2, kuid sealt edasi hakkas mäng allamäge veerema.

Peaaegu tunni kestnud teises setis õnnestus 39aastasel Haasil kiires lõppmängus 10:8 konkurent alistada ning mänguseis viigistada. Otsutav sett kuulus sakslasele juba kindlamalt numbritega 6:4 ja ühtlasi kogu kohtumine 2:1.

2002. aastal maailma edetabelist teist kohta hoidnud Haas läheb veerandfinaalis vastamisi Mišha Zvereviga (31.).

Kui üllatusi ei pakkunud täna mitte ainult meeste tennis. WTA turniiril Hollandis, kus Anett Kontaveitki veerandfinaali jõudis, langes konkurentsist maailma kuues reket Dominika Cibulkova. Slovakitar kaotas kolmes geimis Antonia Lottnerile (WTA 161.)