Anett Kontaveit.Foto: BENOIT TESSIER
17. juuni 2017, 16:11

VÄGEV! Kontaveit jõudis teist korda elus WTA turniiril finaali (11)

Den Boschi tenniseturniiri poolfinaalis alistas tänavu suurepärases hoos olev Anett Kontaveit (WTA 49.) 6:3, 6:7(0) 6:2 ukrainlanna Lesia Tsurenko (WTA 37.) ja jõudis teist korda elus WTA turniiri finaali.

Avasetis õnnestus Kontaveidil vastase palling murda neljandas geimis ning eestlanna sai 3:1 eduseisu. Mõni hetk hiljem särasid tablool juba 4:1 edunumbrid. Rohkem murdeid avasetis ei tulnudki ning Kontaveit võttis 6:3 võidu.

Teist setti alustas Tsurenko juba paremini ja läks 3:0 juhtima. Seekord tuli servimurdeid juba rohkem kui avasetis ning peagi oli seis 4:4, seejärel 5:5 ja 6:6. Kiire lõppmäng võttis aga täiesti uskumatu pöörde – Tsurenko võitis 7:0

Kolmas sett algas võrdselt – 1:1, 2:2, aga siis võitis Kontaveit neli geimi järjest ning Tsurenko ei saanud võimalustki.

Kontaveiti võidupunkt:

Eelmise aasta lõpus kaotas Kontaveit Tsurenkole 4:6, 2:6. Homses finaalis kohtub Eesti esireket venelanna Natalja Vihhljantsevaga (WTA 74.), kes alistas poolfinaalis veidi üllatuslikult 6:3, 7:5 horvaadi Ana Konjuhi (WTA 33.).