Cristiano Ronaldo lõi koondisekarjääri 75. värava. Foto: KIRILL KUDRYAVTSEV
24. juuni 2017, 19:51

Venemaa langes konkurentsist, supervormis Ronaldo läheneb Puskase rekordile (4)

Venemaal jätkuval jalgpalli maailmajagude karikaturniiril pääsesid esimesena poolfinaali Portugal ja Mehhiko. Võõrustajate jaoks on turniir läbi.

Venemaa kohtus Kaasanis Mehhikoga ning 25. minutil mindi Aleksandr Samedovi väravast juhtima. Kodupubliku meelehärmiks ei püsinud eduseis kuigi kaua, sest juba viis minutit hiljem Nestor Araujo viigistas. Lõpuks tõi mehhiklastele võidu Hirving Lozano 52. minuti värav. Venemaa seis muutus eriti keeruliseks 68. minutil, kui punase kaardiga saadeti väljakult minema Juri Žirkov.

Portugali tegi samal ajal Peterburis 4:0 tuule alla Uus-Meremaale, väravad kanti Cristiano Ronaldo, Bernando Silva, Andre Silva ja Nani nimele. Ronaldo jaoks oli see koondise eest juba 75. tabamuseks. Euroopas on rohkem väravaid koondise eest suutnud lüüa vaid Ungari jalgpalli kuldaja superstaar Ferenc Puskas, kes lõi kodumaa kasuks kokku 84 väravat.

Tänavusel hooajal on Ronaldo klubi ja koondise eest kokku löönud 55 mänguga 56 väravat.

Nii Portugal kui Mehhiko kogusid A-alagrupis 7 punkti, kuid parem väravate suhe andis esikoha Portugalile.

Homsetes B-alagrupi matšides kohtuvad Tšiili – Austraalia ja Saksamaa – Kamerun.