Valentino Rossi.Foto: STRINGER
Auto-Moto uudised
25. juuni 2017, 15:01

VANAMEISTER ON KÕVA! Legendaarne Valentino Rossi tegi Hollandis ajalugu (2)

Mootorrataste ringrajasõidu MotoGP sarja Asseni etapi võitis 38aastane itaallane Valentino Rossi (Yamaha), kes edestas vaid 0,063 sekundiga kaasmaalast Danilo Petruccit. Kolmanda koha sai kolmas itaallane Andrea Dovizioso, kes tõusis uueks MotoGP hooaja üldliidriks.

Kurvalt lõppes võistlus seni üldarvestust juhtinud hispaanlase Maverick Vinalese (Yamaha) jaoks, kes kukkus ja katkestas 15 ringi enne lõppu. Esikolmik on 10 etappi enne lõppu järgmine: 1. Dovizioso (115), 2. Vinales (111), 3. Rossi (108).

MM-sarja üldarvestuses kolmandaks tõusnud seitsmekordne maailmameister Rossi tegi ühtlasi ka ajalugu. Oma esimese MM-sarja etapivõidu sai Rossi 20 aastat ja 313 päeva tagasi, kui ta oli toonases 125cm3 klassis parim Tšehhi MM-etapil. Suurema vahega pole MM-sarjas võidutsenud ükski mootorrattur.