Infonet üritas mis ta üritas, ent sedapuhku Malta meisterklubist neil jõud üle ei käinud. Foto: Alar Truu
27. juuni 2017, 23:02

Infoneti poolt realiseerimata jäänud penalt ja latti lennanud kauglöök

Teisel poolajal lagunenud Infonet kaotas Malta meistrile (3)

Jalgpalli Meistrite Liiga esimese eelringi kohtumiselt vahemere saarelt naaseb FCI Tallinn 0:2 kaotusega Malta meistri FC Hiberniansi vastu.

Infonet alustas mängu domineerivalt ning juba neljandal minutil oli Tallinna klubil suurepärane võimalus mängu juhtima minna, kui nurgalöögijärgses rüseluses kukutas Hiberniansi kapten Clayton Failla Infoneti mängija. Penaltit lööma asunud Kirill Nesterovi paraku vastaste väravavahti Andrew Hoggi ei üllatanud, kui puurilukk raskusteta alla posti kõrvale suunatud nahkkera tõrjus.

Pärast hoogsat algust mängupilt rahunes ja FCI lubas kodumeeskonda mängu sisse. 30. minutil sai kaugelt löögile Pavel Dõmov, kuid poolkaitsja sooritus maandus Hiberniansi väravalatis.

38. minutil oli Infonet sunnitud vahetama kaitsjat, kui Andrei Kalimullin vahetas välja nina pihta löögi saanud Roman Nesterovski.

Esimese poolaja lisaminutid kujunesid Lasnamäe meeskonna jaoks ärevaks. Esmalt sai tsenderdusest tagasipõrganud palli Infoneti värava suunas äsada Hiberniansi kaitsja Agius. Teel väravale veel rikošeti saanud palli suutis Igonen siiski püüda. Vaid minut hiljem oli kodumeeskonna brasiillasest ründaja Jorginho lähedal tabaluku murdmisele, kui sai pea vahele paremalt äärelt tulnud tsenderdusele, kuid kastist tehtud löök vuhises Maarjamaa meeste õnneks valele poole posti.

Teisel poolajal lagunes Infoneti mäng täielikult, veel korra suudeti teha hea kontrarünnak, kui Dõmovi poolt edukalt võidetud pall mängiti kiirelt ette tsooni Nesterovile, kes omakorda leidis Albert Prosa, kuid karistusalast sooritatud löök takerdus paraku kaitsja jalgadesse.

Vahetult pärast Infoneti kiirrünnakut hakkaski väljakul toimuma. Esmalt nõudsid Hiberniansi mängijat vastase karistusalas kätt, kui nende arvates ei peatanud Infoneti kaitsja tsenderdust määrustekohaselt.

Initsiatiivi ära andnud tallinlased said karistada 63. minutil. Keskväljalt kasti saadetud pika karistuslöögi lükkas brasiillane Jorginho edasi täpselt lati alla, kuhu Igonen ei ulatunud, seisuks 1:0.

Vaid kümme minutit hiljem karistas Malta klubi jälle standardolukorrast, kui Jackson Lima nurgalöögile sai õnnetult jala vahele mõni Infoneti kaitsja. UEFA.com kandis värava siiski esialgu Bjorn Kristenseni nimele.

Mängu lõpus palli hoidnud ja vägisi rünnata üritanud Infonet aga vastase väravale ohtlikuks ei muutunudki ja kontrarünnakutel oli Hibernians isegi teravamaks osapooleks.

Korduskohtumine toimub järgmise nädala teisipäeval Lillekülas.