Johannes Erm talvistel kergejõustiku meistrivõistlustel. Foto: Martin Ahven
Kergejõustik
23. juuli 2017, 20:08

VÕIMAS! Eesti kümnevõistlejad naasevad U20 EMilt hõbe- ja pronksmedaliga (2)

Itaalias Grossetos toimuvatel U20 vanuseklassi Euroopa meistrivõistlustel saavad eestlased Johannes Erm ja Karel Tilga omale kaela vastavalt hõbe- ja pronksmedali. Võit läks Saksamaale, Niklas Kaul püstitas uue juunioride EMi rekordi 8435 punktiga.

Võistluse võitis sakslane Niklas Kaul, kes kogus 8435 punkti. Poodiumi teisele astmele tõuseb Johannes Erm, kes püstitas võistluse käigus ridamisi uusi isiklikke rekordeid ja tasuks ka uhiuus isiklik tippmark 8141 punkti. Pronksise autasu saab kaela Karel Tilga, kes püstitas samuti uue isikliku rekordi 8002 punkti.

Kolmanda eestlasena stardis olnud Kristo Simulask jättis võistluse pooleli avapäeval, pärast 400m jooksu, kuid tegi teisel päeval kaasa üksikud alad, teenides kokkuvõttes 4897 punktiga 26. koha.

26. Kristo Simulask 4897

1500m jooks: Johannes Erm jooksis välja 4:34.66 ja Karel Tilga 4:40.07, mis peamine, mõlemad mehed edestasid seni neljandal kohal olnud prantslast Ludovic Bessoni, seega meie meestele kaela hõbe ja pronksmedal. Simulask jooksis 4:42.64. Alavõidu teenis norrakas Toralv Opsal, kes jooksis ajaks 4:25.37.

Odavise: Karel Tilga parandas oma isiklikku rekordit pea kaheksa meetriga, visates oda 66.30. Erm viskas esimesel katsel 56.02, mis tähendab, et noormees parandas neljandat ala järjest oma isiklikku rekordit. Alavõidu võttis sakslane Niklas Kaul, kes viskas avakatsel 68.05. Simulask sai kirja 44.38.

Teivashüpe: Erm tegi jälle uue isikliku rekordi, ületades 4.60. Karel Tilga ületas 4.00.

Kettaheide: Erm heidab 1,75 kg raskust ketast 46.99, millega püstitab taas isikliku tippmargi. Alavõidu korjab aga Tilga, kes heidab 49.34. Ermi suur konkurent Kaul parandab oma rekordit ligi viie meetriga ja heidab 48.49. Simulask heitis 39.74.

110 m tõkkejooks: Erm parandas senist isiklikku rekordit 27 sajandikuga ja jooksis välja 14,39. Tilga sai ajaks 15,01 ja see on samuti isiklik tippmark. Eestlaste jooksus puhus vastutuul 0,1 m/s.

400 m jooks: Johannes Erm püstitas järgmise isiliku rekordi, läbides staadioniringi 47,65, saavutades sellega ka alavõidu. Tilga sai tulemuseks 49,38, Simulask oli sunnitud võistluse katkestama.

Kõrgushüpe: Alavõidu tõi meile Karel Tilga, kes ületas 2.05. Simulask ületas 1.99 ja Erm 1.90. Tilga suurepärane tulemus neljandal alal tähendas, et mees tõusis kõrgushüppe järel edetabelis teiseks.

Kuulitõuge: Meie meestest oli parim Tilga, kes tõukas 15.66. Erm püstitas uueks isiklikuks rekordiks 14.85 ja Simulask sai kirja 14.06.

Kaugushüpe: Erm püstitas võimsa isikliku rekordi 7.64. Ühtlasi on kolmandal katsel hüpatud tulemus uus Eesti juunioride rekord. Alavõiduga tõusis Erm ka kümnevõistluse liidriks. Teised eestlased Tilga ja Simulask said kirja vastavalt 7.13 ja 6.77.

100m jooks: Eestlaste ajad: Erm 11,11, Simulask 11,25 ja Tilga 11,28.