Eesti meeskonna liider Nikolai Novosjolov (vasakul).Foto: Arno Saar
Vehklemine
25. juuli 2017, 17:49

NII VALUS! Eesti langes veerandfinaalis konkurentsist 0,3 sekundit enne lõppu ja naaseb MMilt seitsmenda kohaga (4)

Eesti epeemeeskond (Peeter Turnau, Jüri Salm, Sten Priinits, Nikolai Novosjolov) kaotas Lepizigis jätkuval vehklemise MMi veerandfinaalis torgetega 25:26 Ungarile ning saavutas hiljem kohamatšides seitsmenda koha.

Seejuures oli veerandfinaalis allajäämine valusamast valusam, sest Novosjolov võitles viimases minimatšis kaotusseisuts 25:25 viigini, kuid lubas Andras Redlil 0,3 sekundit (!) enne kohtumise lõppu teha võiduka torke. Oi, kui valus!

Veerandfinaali jõudmisega lahenevad vähemalt meie vehklemismeeskonna rahalised raskused. MMil kaheksa hulka jõudmine tagab koondise liikmetele B-taseme toetuse, milleks on 1600 eurone palgafond ja ettevalmistustoetus 1400 eurot kuus. Vahetult enne Leipzigi MM-i kadus meeskonna senine toetussumma, sest juunis möödus kaks aastat nende 2015. aasta EM-hõbedast.

Kohamatšides kaotas Eesti kõigepealt Itaaliale 43:41, mis tähendas, et 7-8. koha heitluses läksid meie mehed vastamisi Egiptuse meeskonnaga. Oma päeva viimasest vastasseisust väljusid võitjana eestlased 45:34. Meie esinumber Nikolai Novosjolov pärast veerandfinaale enam kaasa ei teinud.

Veerandfinaal minimatšide kaupa

Siklosi – Novosjolov 3:5
Redli – Salm 6:5
Banyai – Priinits 6:6 (matš kestis pisut üle minuti)
Siklosi – Turnau 11:12
Banyai – Novo 17:15
Redli – Priinits 17:15 (passiivsuse tõttu lõpetati minutiga ära)
Banyai – Salm 21:18
Siklosi – Priinits 21:19
Redli – Novosjolov 26:25

Kaheksandikfinaal

16 parema hulgas alistati Lõuna-Korea 39:38Sten Priinits andis Eesti ankrumehele Nikolai Novosjolovile mõttelise teatepulga üle seisul 31:35. Leipzigis juba individuaalses epees hõbeda võitnud Novosjolov suutis Londoni olümpiamängude pronksmedalisti Jung Jin-suni vastu normaalaja lõpuks viigistada. Lisaminutil sooritas otsustava torke samuti Novosjolov ja viis Eesti kaheksa parema hulka.

Avaringis Eesti vehklema ei pidanud ja 32 parema hulgas alistati 45:35 Argentiina.