Eesti ja Rootsi kohtusid omavahel ka esmaspäeval. Siis jäid peale meie mehed. Foto: Robin Roots
26. juuli 2017, 18:49

Lohakalt tegutsenud Eesti korvpallikoondis jäi Rootsile napilt alla (3)

Eesti korvpallikoondis pidas viimase kolme päeva jooksul teise kohtumise Rootsiga, kui sel korral jäid peale vastased 82:77.

Palju koosseisuga katsetanud eestlased alustasid võrreldes üle-eilsega võõral väljakul tunduvalt paremini, kui avaveerand lõppes 19:19 viigiseisul. Võrdset mängu jagus kuni poolaja lõpuni, kui suurele vaheajale pääsesid rootslased minimaalses edus.

Teist poolaega alustas selgelt agressiivsemalt Rootsi, millest kohe ka kasu lõigati. Eestlaste hulgalistele pallikaotustele tuli veelgi lisa ning koduperemeestel õnnestud vahe kasvatada kahekohaliseks.

Eesti aga ei murdunud ning viimase veerandaja keskpaigaks jõuti taas löögiulatusse. 31 sekundit enne kohtumise lõppu vähendati vahe kahele. Meie mehed läksid veataktika peale, millega lõppkokkuvõttes näppu lõigati ja Rootsi vabavisetega 82:77 võidu vormistas.

Eesti poolelt oli resultatiivseim Janar Talts 15 silmaga. Kristjan Kitsing lisas 14 punkti. Pallikaotusi kogunes meeskondlikult 18. Ühtekokku käis meie poolelt väljakul 11 mängumeest.

Järgmise kohtumise peab rahvuskoondis laupäeval, kui kinniste uste taga minnakse vastamisi eksootilise Indoneesiaga.