Viljandi Tuleviku väravavaht Karl-Romet Nõmm.Foto: Aldo Luud
28. juuli 2017, 21:22

ŠOKK! Viljandi Tulevik joovastas folgisõpru võiduga Levadia üle (1)

Samal ajal, kui tuhanded inimesed naudivad Viljandi pärimusmuusika festivali, šokeeris kohalik Tulevik Eesti jalgpallimeistrivõistluste 21. voorus FC Levadiat, kui alistas ühed tiitlinõudlejad kodusel linnastaadionil tulemusega 1:0.

Kohtumise ainsa värava lõi FC Florast laenul olev Herol Riiberg, kes realiseeris 31. minutil penalti, mille põhjustas Tabi Manga käega mäng. Vahetult enne seda oli Vlasii Sinjavski tabanud Levadia väravaposti.

Muide, Tulevik lõi enne tänast viimati Levadiale värava 2006. aasta 4. juunil, mis kõlab enam kui uskumatult.

Kuigi Levadia ründas maruliselt - eriti teisel poolajal - ei suudetud Karl-Romet Nõmme ega Tuleviku kaitseliini üle mängida. Tegemist on korraliku üllatuspommiga, sest Viljandi meeskond võitleb eelkõige liigasse püsimajäämise nimel ning Levadia oli enne tänast kaotuseta.

Igor Prinsi juhendatava Levadia jaoks oli tänane punktikaotus äärmiselt valus, sest virtuaalselt jäädakse liider Florast nüüd maha juba seitsme punktiga, kuid omavahel on Tallinna satsidel pidada veel vaid üks lahing. Flora võõrustab homme Narva Transi.

Pool tundi varem alanud kohtumises alistas FC Infonet Sillamäel sealse Kalevi tulemusega 4:1.