Mattias Käit (paremal) Eesti koondise treeningul.Foto: HEIKO KRUUSI
31. juuli 2017, 18:11

Mattias Käit ja Fulham panid rahvusvahelisel turniiril magama nii Juventuse kui Liverpooli järelkasvu

Jalgpallikoondise poolkaitsja Mattias Käit (19) osales möödunud nädalavahetusel Šveitsis noore koosseisuga Fulhami U23 meeskonnaga U19 vanuseklassi rahvusvahelisel turniiril, kus muuhulgas tehti selg prügiseks Torino Juventuse ja FC Liverpooli järelkasvul.

Fulham purjetas kaheksa meeskonnaga turniiril finaali, kus kaotati viimase minuti väravast 1:2 FC Baselile. Alagrupis alistati 1:0 Juventus ja 3:1 korraldaja FC Aesch, millega kindlustati juba pääse nelja parema sekka. Alagrupifaasi viimases matšis Belgradi Crvena zvezda vastu andis peatreener põhimeestele, sealhulgas Käidile, puhkust, tulemuseks 1:1 viik. Poolfinaalis pandi tulemusega 3:1 magama Liverpooli järelkasv.

Kaptenipaela kandnud Käit rassis Fulhami keskväljal peaegu kõigis tähtsates kohtumistes algusest lõpuni, vaid Aeschi vastu sai ta kümme minutit enne lõpuvilet puhkama. Ja Crvena zvezda matši, nagu mainitud, vaatas ta kõrvalt. Väravaid Käit kahjuks ei löönud.

Lisaks juba mainitud satsidele osalesid turniiril Piraeuse Olympiakos (Kreeka) ja Hamburger SV (Saksamaa).

Kõik mängud kestsid 2x30 minutit ning osaleda tohtisid 1998. aastal ja hiljem sündinud pallurid.