6. august 2017, 12:19

Kohutavad numbrid: neidude korvpallikoondis viskas EM-turniiril kolme veerandiga vähem kui 10 punkti... (2)

U18 vanuseklassis ei käi ainult noormeeste EMi B-divisjoni korvpalliturniir Tallinnas, neiud alustasid üleeile Dublinis. Ning Eesti mäng Poolaga kippus paraku küll antirekordite valdkonda.

Eesti kaotas 25:65, kuid veel pärast kolmandat veerandaega oli seis 9:49 ehk alles viimasel kümnel minutil võtsid vastased jala gaasipedaalilt ning too periood jäi viiki 16:16. Nii esimesel kui ka teisel veerandil viskas Eesti 4, kolmandal 1 punkti...

Seejuures tabasid eestlannad alguses kahe minutiga neljast esimesest viskest kaks tükki, edasi aga mängust 25 tükki mööda, siis üks kolmene sisse ning seejärel veel 21 viset mööda... Ehk peaaegu poole tunni jooksul tabati 47 viskest üks. Lisaks tuli 2 punkti neljast vabaviskest. Pallikaotusi oli selle ajaga mõistlik arv, 12. Mängu lõpuks oli Poola visketabavus 33 ja Eestil 13 protsenti (68/9).

Eesti on alustanud kahe kaotusega, avapäeval tuli tunnistada Portugali 83:56 paremust.