US athlete Kerron Clement (C) competes in the heats of the men's 400m hurdles athletics event ahead of Estonia's Jaak-Heinrich Jagor (L) and Brazil's Hederson Estefani (R) at the 2017 IAAF World Championships at the London Stadium in London on August 6, 2017. / AFP PHOTO / Adrian DENNISFoto: ADRIAN DENNIS
7. august 2017, 23:41

NII SEE JUHTUS | Sport 07.08: Noor Eesti purjetaja tuli maailmameistriks (2)

Spordimaailma suurima tähelepanu võtab ka uuel alanud nädalal endale Londonis jätkuv kergejõustiku MM, kuid ega muu elu seisma jää. Õhtuleht hoiab silma peal ka kõigel muul spordimaailmas toimuval, püsi lainel!
23:40
SPORDISÕBER

Sellega täna lõpetame! Head ööd ja kohtumiseni taas homme!

23:26
KERGEJÕUSTIK

Jaak-Heinrich Jagor jäi 400 meetri tõkkejooksus oma poolfinaali viimaseks ja sai kirja aja 50,43. Lõpuprotokollis andis see 19. koha. Mida arvas eestlane oma jooksust ise?

20:46
Jaak-Heinrich Jagor (vasakul) jookseb täna 400 m tõkkejooksu poolfinaalis. (ADRIAN DENNIS)
19:51
MAADLUS

19:08
WRC
Jarmo Lehtinen (vasakul). (AFP / Scanpix)
16:48
INDREK KAJUPANK. (Aldo Luud)
14:37
JALGRATAS

14:10

Võtab jalgpalli suvise üleminekuakna kokku küll.

14:09
13:52

Mõned vutifännid kindlasti mäletavad Pique säutsu, kus hispaanlane rõõmsalt teatas Neymari ülemineku kohta et "Se Queda" ehk "ta jääb". Head huumorit mõistavad ka prantslased.

13:19
PURJETAMINE

Jakob Haud võitis Zoom8 MM kuldmedali

Rootsis Helsingborgis 30. juulist 5. augustini peetud noorte klassi Zoom8 maailmameistrivõistlustel võitis poiste seas esikoha Jakob Haud. Esikümnes lõpetas seitsmendana Hugo Vaino. Tüdrukute laevastikus saavutas üheksanda koha Liis Annus.

Helsingborg pakkus purjetajatele väga erinevaid ilmaolusid vaiksetest tugevate tuulteni, vihma, päikest, ja äikest. Parimaid tulemusi saavutasid purjetajad, kes oskasid kõigis oludes kohaneda ja hästi seilata.

Jakob Haudi (ROPK) võiduseeria koosnes sõidukohtadest 4, 12, 33, 8, 5, 1, 2, 1, 1, 4, 4. Hõbemedali sai soomlane Lucas Karlemo ja pronksmedali venelane Dmitry Golovkin. Esikümnes lõpetas seitsmendana Hugo Vaino (ROPK).

63. koht Luukas Harald Pukk (ROPK)

Tüdrukute laevastikus lõpetas regati üheksanda Liis Annus (ROPK). Esikoha võitis soomlanna Lilian Tanhuanpää venelanna Arina Latynina ja teise soomlanna Emma Grönblomi ees.
Teiste Eesti tüdrukute tulemused:
16. koht Angeliina Maria Isabel Õunap (PJK)
29. Elisa Tamm (ROPK)

Zoom8 MM-l purjetati 11 sõitu, millest halvim sõit läks kõigil võistlejatel mahaarvamisele.

Zoom8 on ühe purjega noorte ühepaat. Paadi disainis 1992. aastal soomlane Henrik Segercrantz noorte purjetajate ideede põhjal, see on 2,65 m pikk ning purjepindala on 4,8 m². Zoom8 on kiire, ohutu ja kergesti käsitsetav paat, mis on hea üleminekuks lastepurjekalt Optimistilt juunioride klassidesse.

13:15
AUTO-MOTO

Eile toimus Sõmerpalus BucciMoto Pitbike karikasarja neljas ja viimane etapp, kus Marko Lepik võitis tiitli nii UNB 35+ kui ka Mini Dirt Semi 88 klassis.

11:32

Fännid loobivad ikka staadionile aeg-ajalt esemeid. Türgis loobiti nädalvahetusel muruplatsile ka üks nuga. Õnneks keegi külmrelvaga pihta ei saanud, küll aga sai enda sõrmede osavust näidata Quaresma, kes terariista ka kohtunikule tutvustas.

11:27
TENNIS

10:49

10:15
MAADLUS

Soomes Tamperes toimusid juunioride maailmameistrivõistlused maadluses.

Eesti parimana sai Artur Vititin (-120 kg) kreeka-rooma maadluses 11.koha. Kvalifikatsiooniringis võitis ta Cohlton Michael Schultz`i (USA) 4:3 ja seejärel 1/8 finaalis kaotas hilisemale pronksivõitjale Amin Mohammadzaman Mirzazadeh`ile (Iraan) 0:3.

Teistes kehakaaludes võistelnud eestlased:

Hans Uku Leitham (-74 kg) sai 14. koha,  Denis Bolunov (-66 kg) 15. koht, Hendrik Kalme (-96 kg) 17. koht, Helary Mägisalu (-55 kg) 20. koht ja vabamaadluses sai  Marek Kütt (-66 kg) 21. koha.