Sandra Reinvald palli pärast võitlemas. Foto: basket.ee
14. august 2017, 11:42

Eesti U18 neiud lõpetasid EMi pingelise võidu ja 17. kohaga

U18 neidude B-divisjoni EMil Dublinis lõpetas Eesti koondis positiivsel toonil, teenides kohamängudes lõpuks kolm järjestikkust võitu. Eilne 73:69 (29:38)võit Luksemburgi üle tagas meie esindusele 17. koha 24 naiskonna konkurentsis, kirjutab basket.ee

Eelnevalt oli Eesti kohamängudes alistanud Albaania ja Gruusia. Luksemburg, keda eile pingelise heitluse järel võideti, oli alagrupis Eestist parem olnud 61:48. Sedakorda läks teistpidi.

Eesti jäi küll poolajaks taha 29:38, kuid meie tüdrukute koostöö ja ründetegevus paranes kolmandal veerandil (23:18), mille lõpuks seis meie poolt vaadates oli 52:56. Viimasel veerandil esines küll väikseid mõõnu ent tänu paremale kaitsele ja liideemängijate otsustavatele visetele (21:13) saadi raske, kuid ilus võit - 73:69.

Veel 34. minuti algul oli Eesti taga 54:59, seejärel tabas Janne Pulk kaugelt (57:59). Vahe püsis, kuid 3.52 enne lõppu läksid vastased vabavisetest juhtima 65:61.

Murrang saabus Eesti kasuks paar-kolm minutit enne lõppu, kui järjest tabasid Eleriin Vaino, Johanna-Eliise Teder ja vastaste pallikaotuse järel ka Janne Pulk (Eesti edu 67:65). Ning kui 1.54 enne lõppu ei suutnud Luksemburg 24 sekundiga midagi korda saata, vormistas Teder mõni sekund hiljem Eesti eduseisuks 70:65.

Kuid veel tuli vastane ühe silma peale (69:70). Õnneks hoidsid Teder ja Sandra Reinvald vabaviskejoonelt hullema ära. Eesti lõpetas turniiri rõõmsal toonil. Kokkuvõttes kolm võitu ja viis kaotust.

Eesti: Sandra Reinvald 22 pt+13 lp, Johanna-Eliise Teder 17+3 lp+3 vl, Janne Pulk 13 pt, Eleriin Vaino 9+10+3, Berit-Annabel Loomägi 7+4+2, Martha-Liisa Oinits 5+5+2.