Rafael Nadal. Foto: Eric Bolte
14. august 2017, 20:31

287 päeva: meeste tennis saab üle pika aja uue esinumbri

Täna sai selgeks, et tuleval nädalal tõuseb meeste maailma tennise edetabeli tippu Rafael Nadal.

Asi sai selgeks seetõttu, et Roger Federer loobus vigastuse tõttu Cincinnati turniirist, olles ainuke, kes Nadali kohta ohustada sai.

Hispaanlane on ainuke maailma esikuue mängijast, kes USA mõõduvõtul võistlustules on. Lisaks eelnimetatud Federerile jäid turniiril osalemata Federer Marin Cilicil, Novak Djokovicil, Stan Wawrinkal ja veel esinumbri kohta hoidval Andy Murrayl.

Seega kogub Nadal piisavalt punkte, et uuel nädalal kerkida ATP-tabeli tippu. Mullu novembris esmakordselt esinumbriks tõusnud Murray sai kõrgemait kohta nautida 287 päeva.

Nadali jaoks pole see positsioon aga sugugi võõras, kuid viimati oli legendaarne tennisist tabeli tipus 2014. aastal. Vabapääsmega Cincinnatis teise ringi pääsenud hispaanlane kohtub 1/16-finaalis Richard Gasquetiga (ATP 29.).