Eesti U16 korvpallikoondis.Foto: fiba.com
16. august 2017, 22:25

VÕIMAS! Eesti U16 korvpallikoondis alistas Saksamaa ja jäi A-divisjoni püsima (1)

Tänavune Eesti U16 koondis suutis eelneva aastakäigu saavutust täna austada, kui EMi A-divisjoni 9.-16. kohamängudes alistati Saksamaa 68:61. Võidust väärtuslikum on asjaolu, et  noormehed 12. kohast allapoole enam kukkuda ei saa, mistõttu jääb koondis kindlasti A-divisjoni.

Eesti koondis läbis alagrupi kolme kaotusega. Turniiri avamängus kaotati napilt Venemaale 71:74, teises kohtumises natukene suuremalt 64:70 Itaaliale. Viimases mängus vannuti juba suurelt alla siiamaani ainult võite tunnistanud Prantsusmaa eakaaslastele 59:78.

Eile mindi kaheksandikfinaalis vastamisi suurfavoriit Hispaaniaga, kus näidati üllatavalt südi mängu. Veel minut enne lõppu olid meie poisid hispaanlastest vaid ühe punkti kaugusel, kuid imet paraku ei sündinud ja kohtumine kuulus vastastele 59:54.

Seni vaid kaotusekibedust tundnud poisid alustasid Saksamaa vastu hästi, minnes juhtima 7:3, kuid paraku äratas säärane mängu käik vastased vaid rohkem üles. Mõne minuti pärast oli olukord vastupidine - meie poisid olid taga 7:14.

Ka teise veerandi algus ei tundunud parem. Väljakult hästi viskeid tabanud sakslased läksid ette 24:12. Punkt-punkti heitluses suutsid noormehed poolajaks vahet natukene vähendada ning puhkepausile mindi vastaste 28:20 eduseisul.

Kolmas veerandaeg meenutas alguses pigem õudusunenägu. Sakslastel sopsas läbi korvirõnga järjepanu mitmed teele läinud visked ja eduseis oli suurenenud 15 punkti peale (37:22). Vaikselt ennast kogunud eestlased hakkasid küll samamoodi palle korve saama, kuid viimasele veerandajale mindi ikka vastu Saksamaa 46:33 juhtimisel.

Aga siis hakkas sõu, eeskätt Kaspar Lootuse ja Kerr Kriisa vedamisel. Patrik Peemoti tabava viske järel jõuti sakslastest vaid kolme punkti kaugusele, kuid ka vastased ei jätnud jonni. Viis minutit enne lõppu olid sakslased ikka kolmega peal, kuid siis tegid nad kolmel järjestikusel rünnakul pallikaotuse. Kaspar Kitsingu ja Kriisa tabavate visete toel pärast avaveerandit taas liidriohjad enda kätte haaranud eestlased seda edu maha ei mänginud. Minut enne lõppu juhtisid noorukid kümnega ning kohtumise lõppseisuks märgiti 68:61 võit Eestile.

Meie parimana tõi Kerr Kriisa 20 punkti, noppis 7 lauda ja jagas 5 söötu. Teda toetas Kaspar Lootus 18 silma ja 10 lauapalliga. Kaotajate resultatiivseim oli Lukas Herzog 16 sangaga.