Eesti U16 korvpallikoondisFoto: fiba.com
19. august 2017, 20:18

VINGE! A-divisjoni püsima jäänud U16 kossunoored lõpetasid EMi 12. kohaga.

Eesti U16 poiste korvpallikoondis lõpetas Montenegros toimunud A-divisjoni EMi 12. kohaga, kui täna kaotati eduseisust tugevale Iisraelile 78:85.

Kokkuvõtteks Eestile üheksapäevaselt turniirilt kuus kaotust ja üks võit. Kuid Saksamaad võideti just õigel hetkel, mis jättis meid õnneks konkureerima kohtadele 9.-12. Mitte 13.-16. Jääb lisada, et neli mängu kaotati vastavalt kolme, viie, kuue ja seitsme punktiga.

Turniiri viimases, 11.-12. kohta otsustanud mängus kohtus Eesti täna Iisraeliga. Esimesel poolajal nägime avatud, lahtist korvpalli, mis viis tulemuseni 50:49 - Ran-Andre Pehka tabas kaugelt poolaja viimase viske. Avaveerandi oli Eesti seejuures kaotanud 19:26.

Mängu murranguhetk saabus kolmanda veerandi lõpus, neljanda alguses. Eesti pääses 54:54 seisult 28. minutiks juhtima 67:58. Siis aga Eesti järgmised enam kui viis minutit punkte ei kogunud ning viimase veerandi 35. minuti alguseks olime taga 67:71. Eesti maa-ala ei õigustanud, oli pallikaotusi, lahenduseta üks-üks olukordi ja luhtunud viskeid.

Lõpu eel mängis Eesti vahe veel korraks minimaalseks (73:74), kuid päris lõpp kuulus küllalt kindlalt Iisraeli eakaaslastele. Vahemärkusena saab ära mainida, et Iisrael võitis turniiri alguses nii Horvaatiat kui Serbiat, ehk meeskondasid, kes mõlemad sammusid poolfinaali.

Eesti resultatiivseim oli täna 19 punkti toonud Kaspar Kitsing. Teda toetasid Leemet Loik 16 ja Hannes Saar 10 silmaga. Võitjate parim oli üleplatsimehena koguni 35 punkti toonud Raziel Hayun.

Turniiri finaalis mängivad omavahel võõrustaja Montenegro ning Prantsusmaa. A-divisjoni kaks viimast meeskonda on meie lähinaabrid soomlased ja venelased. 15. koha kohtumisest väljusid 69:65 võitjatena põhjanaabrid.