Just nõnda tähistas Wayne Rooney oma karjääri 200. Premier League'i väravat.Foto: Reuters / Scanpix
22. august 2017, 09:26

Rooney jõudis vinge tähiseni, Everton on Guardiola raskeim vastane

Inglismaa jalgpalli kõrgliiga 2. vooru viimases kohtumises tegid Manchester City ja Everton esimese koduplatsil 1:1 viigi. Mõlemad meeskonnad lõpetasid kohtumise kümnekesi.

Avapoolaeg lõppes õige nukralt City jaoks, sest 44. minutil teenis Kyle Walker kolme minuti jooksul teise kollase ehk punase. Liiatigi oli Wayne Rooney 35. minutil Evertoni 1:0 juhtima viinud. Tegemist oli inglase karjääri 200. väravaga Premier League'is, millest enamat on suutnud vaid legendaarne Alan Shearer (260).

Teisel kolmveerandtunnil stsenaarium kordus, kuid rollid vahetusid. See tähendab, et esmalt City skooris (Raheem Sterling 82. min) ning seejärel teenis Everton punase (Morgan Schneiderlin 88. min).

Eile hilisõhtune viik tähendab seda, et Everton on maailma esimene tiim, keda Pep Guardiola (City juhendaja) pole treenerina kolme esimese vastasseisu jooksul suutnud alistada. Möödunud hooajal ehk Guardiola Inglismaa debüütaastal lepiti esmalt 1:1 viiki, teise lahingu võitis Everton koguni 4:0.