Eesti võrkpallikoondis enne mängu Poolaga. (CEV)

OTSEÜLEKANNE

Eesti võrkpallikoondis astus Poolas peetaval Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril üles A-grupis, kus vastasteks olid Soome (24. august), Serbia (26. august) ja Poola (28. august). Kõik need mängud peeti Gdanskis ja igal korral tuli Sinilõvidel väljakult lahkuda kaotusega. 2:3 allajäämised Soomele ja Serbiale ning 0:3 kaotus Poolale jätsid Eesti alagrupis viimaseks.

0:2

Bienek saab kaks võimalust ja realiseerib teise. 21:23.

0:2

Uskumatu pallivahetus kukub Poolale.... 20:21.

0:2

Aagnits blokis! 19:17 ja Poola võtab aja maha.

0:2

Täht lööb napilt sisse ja Eestil läheb teisele tehnilisele vaheajale 16:15 eduseisus.

• 23:03
    0:2

Poola 217 pikkune latt Lemanski paneb ässa ja siis Eesti rünnak ebaõnnestub. Ühtäkki on seis 13:13... Pagan küll!

• 23:02
    0:2

Poola saab tänu blokile mängu tagasi. 13:11.

• 23:00
    0:2

Kurek servib võrku. 13:9.

• 23:00
    0:2

Poola lööb auti! 12:8. Mängu on Poola poolt toodud Cretule, Tähele ja statistik Alar Rikbergile tuttav Lubini duo Grzegorz Lomacz ja Lukasz Kaczmarek.

• 22:57
    0:2

Üks Poola mängijatest saab kollase kaardi! 9:6.

• 22:55
    0:2

Kreek lööb võimsalt palli põrandale! 8:5!

0:2

Algas kolmas geim. Eesti alustuseks 1:2 taga.

• 22:36
    0:1

Poola serviäss lõpetab geimi. Bieniek oli pahandusetegijaks. 23:25.

0:1

Venno toodi servima, aga sellest kasu polnud. 22:23.

0:1

Nüüd püsib Eesti blokk hästi ja taas viik! 20:20.

• 22:25
    0:1

Kureki võimsa servi järel on Teppanil raske blokki vältida. 18:20.

• 22:24
    0:1

Eestil hea võimalus juhtima minna, aga Raadikul blokk ees. 18:19.

• 22:22
    0:1

Poola edu püsib. 17:18.

• 22:20
    0:1

Eesti punkti kindlana tundunud punkti nurjab võrk. Poolakad taas ees. 15:16.

• 22:18
    0:1

Andrus Raadik viib Eesti juhtima! 14:13.

0:1

Raadik auti ja Poola on järsku kolme punktiga ees. 5:8.

• 22:08
    0:1

Kreek blokis õigel kohal ja 5:5 viik.

• 22:04
    0:1

Algas teine geim ja Eesti jäi kohe 0:2 taha. Aga Aganitsa blokk viigistab kiirelt seisu!

• 22:03
    0:1

Täht jäigi avageimis nulli peale, kui ei realiseerinud neljast tõstest ühtegi. Eesti resultatiivseim on Renee Teppan seitsme punktiga.

• 21:59

Raadik auti ja esimene geim läbi. 21:25.

• 21:58

Bieniek täpne ja Poolal geimpall. 21:24.

• 21:56

Kreegi löök jääb blokki kinni ja nüüd on juba raske. 20:23.

• 21:55

Eesti blokk võrgus. 20:22.

• 21:54

Teppna blokist auti! 20:21.

• 21:53

Nüüd Venno auti ja väjakule tagasi Aganits.

• 21:53

Tegu polnud diagonaalründaja vahetusega, sest Teppan jäi väljakule.

• 21:52

Venno toodi servima ja kohe tuleb äss!!! 19:20 ja Poolal aeg maha.

• 21:51

Teist korda järjest ei suuda Teppan kolmese bloki vastu midagi. Kahju... 17:20.

• 21:50

Nüüd on Teppanil aga blokk ees. 17:19.

• 21:49

Teppanilt ilus hani ja Eesti võtab punkti tagasi. 16:17.

• 21:48

Robert Täht on täna Poola poolelt hästi pidama saadud. Täpset statistika saame teieni tuua pärast avageimi. Eesti mängijad olid oma rünnaku ajal võrgus ja nii väga oluline punkt Poolale. 14:17.

• 21:46

Kreek servib auti ja Eesti läheb teisele tehnilisele vaheajale 14:16 kaotusseisus.

• 21:43

Poola virutab pika pallivahetuse lõpetuseks auti! 12:13.

• 21:41

Mäng käib rütmis, et Eesti on kahe-kolme punktiga taga. Äsja oli mitu võimalust kaotusseisu vähendada, aga Poola blokk pidas. 9:11.

• 21:37

Mateusz Bienek paneb serviässa ja Poola läheb esimesele tehnilisele vaheajale 8:6 ees.

• 21:36

Teppan on hästi alustanud ja viik majas. 6:6.

• 21:34

Eesti alustas mängu ilusti, minneks 4:3 juhtima, aga siis võttis Poola kaks punkti järjest.

• 21:31

Läksime!

• 21:30

Poola alustab nii: Fabian Drzyzga, Bartosz Kurek, Michal Kubiak, Mateusz Bienek, Bartlomiej Lemanski ja Dawid Konarski.

• 21:28

Eesti algkoosseisus on tehtud oodatud vahetus ja diagonaalründajana alustab Oliver Venno asemel Renee Teppan. Teised alustajad on igati loogilised ehk Kert Toobal, Robert Täht, Andrus Raadik, Ardo Kreek, Andri Aganis ja libero Rait Rikberg.

• 21:27

Oiii, kui raskeks täna läheb... eestlastele on täna saalis eraldatud vähem kohti kui tavaliselt. Hümnid kuuldud ja poolakad on tõeliselt lärmakad.

• 21:15

15 minutit mänguni. Gdanski hall on täitumas ja eestlasi on igati näha ja kuulda.

• 20:21

Eesti võidu korral tuleks meile play-off'i avaringis vastu Sloveenia, kes täna kaotas Bulgariale 0:3.

• 20:19

Nüüd on kindel ka see, et kui Eesti võidab ükskõik millise tulemusega, tõustakse alagrupis teiseks ja Soome jääb üldse viimaseks.

• 20:17

Soome kaotas ka kolmanda geimi, ent seekord läks serblastel põhjanaabrite murdmiseks oluliselt rohkem aega. Tulemus oli 34:32! Serbial on seega nüüd kaheksa punkti ja alagrupi võit kindel.

• 19:45

Vähem kui kaks tundi mänguni. Praegu madistavad ERGO Arenal Serbia ja Soome ning esialgu on serblased meie põhjanaabrid nurka surunud. Esimesed kaks geimi neile vastavalt 25:20 ja 25:18.

• 17:28

SUUR ÜLEVAADE: kes on kes Poola koondises ja milline elukas neid seestpoolt pureb?

Poola peatreeneril Ferdinando De Giorgil on mõtteainet küll. (CEV)
  • 17:23

Kui Eesti ja Poola viimati mõisa peale mängisid, nähti Audentese spordihallis imet. Loe lähemalt SIIT!

Nii tähistasid Eesti koondislased ajaloolist võitu. (Teet Malsroos)
  • 12:08
  • 12:04
  • 12:01

Tere kaunist esmaspäeva! Eesti koondise tõehetk saabub üheksa ja poole tunni pärast, kui A-grupi viimases matšis kohtutakse Poolaga. Eestit aitab grupist edasi ainult võit, olgu see siis 3:0, 3:1 või 3:2. Osade variantide puhul või Poola alagrupis suisa viimaseks jääda, aga olulis rolli mängib selles ka kell 18.30 algav Serbia ja Soome heitlus.

• 13:49
  • 13:47
  • 03:35

Poola võitsiski Soomet 3:0. Kolmas geim võõrustajatele 25:18. Edasi pääsemiseks tuleks Eestil Poolat võita ükskõik, millise tulemusega. Täpsemalt on kirjas SIIN.

Need on Poola fännid. (JANEK SKARZYNSKI)
  • 23:09

Praegu on ERGO Arenal vastamisi Poola ja Soome. Poola juhib geimidega 2:0, esimene poolakatele 25:23 ja teine 25:21.

2:2

Täht ei saa bloki vastu ja Serbial matšpall. 10:14.

• 21:08
    2:2

Serbia lööb palli napilt sisse ja seis 10:13.

• 21:07
    2:2

Teppan! 10:12.

• 21:06
    2:2

Eesti saab palli kätte, aga siis ei teki Tähel kolmese bloki vastu võimalust. 9:12.

2:2

Ja teist mängu järjest läheb Eesti mäng viiendasse geimi. Neljas geim kaotati 20:25.

2:1

Täht eksib päris valusalt ja nüüd seis 18:22.

• 20:43
    2:1

Aganits blokis! 18:20. Serbial aeg maha.

• 20:42
    2:1

Toobalilt serviäss vastu! 17:20.

• 20:41
    2:1

Aga nüüd päris valus hetk, kui Serbia läheb tänu serviässale neljaga ette. Ja siis juba viiega. 15:20.

1:1

Serbia puterdab pisut ja jõuame 11:13 peale.

• 20:33
    1:1

Täht servib võrku. 9:13.

• 20:31
    2:1

Serbia suurendab edu. 7:11. Cretu võtab juba teise vaheaja.

2:1

Tähe hani jääb lühikeseks. Oleme 3:5 kaotusseisus.

• 20:21
    2:1

Nüüd on alanud ka neljas geim ja Täht viib Eesti juhtima 2:1.

• 20:15
    1:1

OLEMAS! Raadik lõpetab geimi seisul 25:21.

• 20:14
    1:1

Teppan kindlalt! 24:20.

• 20:13
    1:1

Täht servib võrku. Aga seis endiselt hea ehk 23:20.

• 20:11
    1:1

Eesti blokk taas toimib ja lõpetuseks virutab Täht korraliku pommi Serbia väljakupoolele! 22:18. Eesti geimivõidust kolme silma kaugusel.

1:1

Kovacevic vähendab vahet. 19:17 ja Cretu võtab aja.

• 20:06
    1:1

Raadik blokist auti! 18:14.

• 20:02
    1:1

Saalis kaigub Robert Tähe auks "Mina olen Robert!". Eesti 16:12 ees.

• 19:59
    1:1

Aganits blokis õigel kohal ja Eesti suurendab pisut edu. 14:11 ja Serbia võtab aja maha.

• 19:56
    1:1

Andrus Raadik! 11:9 Eestile.

• 19:52
    1:1

Esimene tehniline vaheaeg, Eesti peal 8:6.

• 19:51
    1:1

Nüüd vastab serviässaga Nemanja Petric. 7:5.

• 19:49
    1:1

Tähelt serviäss! 7:2.

• 19:47
    1:1

Kreegil vedas täiega ja serviäss meile! 4:0.

• 19:47
    1:1

Ja algas sealt, kus teine pooleli jäi. Kreek blokis ja 2:0 Eestile. Ja kohe 3:0 otsa!

• 19:45
    1:1

Algas kolmas geim.

• 19:40
    1:1

Eesti teenis teises geimis lausa kaheksa blokipunkti. Kahe geimi järel on Eesti resultatiivseim Täht 10 punktiga, Raadikul on koos kaheksa punkti.

• 19:33
    1:1

Ja veel Serbia auti ja geimivõit meie! 25:16.

0:1

Serbiale serviäss ja Eesti võtab aja maha. 23:15.

• 19:30
    0:1

Teppan! 23:14.

• 19:29
    0:1

Raadik võimsalt! 22:13 ja oleme geimivõidust kolme punkti kaugusel.

0:1

Teppan ilusti väljaku teise nurka! 18:9.

• 19:23
    0:1

Aganits hoiab Eesti edu. 17:9.

• 19:21

Serbia auti! Teine tehniline time-out ja seis 16:8. Peab ära tulema!

• 19:20

Veel üks blokipunkt! 15:8.

• 19:18

Raadik üksinda blokis! Eesti fännid hulluvad. 12:6.

• 19:16

Poola rünnak ebaõnnestub ja siis Toobal Kreegile! 11:5 ja Serbia mõttepaus.

• 19:15

Teppan blokist auti! 10:5.

• 19:14

Kreek blokis! Juba 9:4.

• 19:12

Esimene tehniline vaheaeg ja Eestil päris ilus edu. 8:4.

• 19:07

Avageimis tõi Eestile kuus silma Täht ja neli Raadik. Tähe rünnakuprotsent 67 ja Raadikul lausa 80. Venno protsent jäi 17 peale.

• 19:05

Algas teine geim ja Teppan jääb Venno asemel väljakule.

• 19:02

Esimene geim läbi. 23:25.

• 19:00

Täht üksinda blokis! 23:24. Serbial uuesti time-out.

• 19:00

Serbia auti ja 22:24.

• 18:59

Teppan servib võrku. 21:24.

• 18:59

Kert Toobali asemel valmistus mängu sekkuma ka Timo Tammemaa, aga enne võtab Serbia aja maha. Seis 21:23.

• 18:57

Kovacevic uuesti. 20:23. Venno välja, Teppan sisse.

• 18:54

Nüüd jälle serblased ees... Serviäss. 19:20.

• 18:53

Venno blokis ja nüüd taase Eesti peal. 19:18.

• 18:51

Videokordus näitab, et Täht oli võrgus ja Serbia läheb taas ette. 17:18.

• 18:48

Aga teisele tehnilisele vaheajale läheb eduseisus Eesti! Raadikult hea töö kaitses ja Täht lööb kindlat ära. 16:15.

• 18:47

Nüüd sai Venno liialt raskeid tõsteid ja Serbia haarab eduseisu. 14:15.

• 18:37

Serbia hoiab edu. 5:7 meie poolt vaadates.

• 18:35

Atanasijevici servid valmistavad Eestile peavalu ja Serbia läheb kiirelt 4:2 ette.

• 18:31

Ja läksime!

• 18:31

Serbia alustab nii: sidemängija Nikola Jovovic, temporündajad Marko Podrascanin ja Dragan Stankovic, nurgaründjad Uros Kovacevic ja Nemanja Petric, diagonaalründja Aleksandar Atanasijevic ning libero Neven Majstrovic. Nii et Atanasijevic pandi erinevalt avamängust algkoosseisu.

• 18:24

Eesti algkoosseis: Kert Toobal, Ardo Kreek, Andri Aganits Robert Täht, Andrus Raadik, Oliver Venno ja libero Rait Rikberg. Seega usaldas peatreener Cretu endiselt diagonaalründaja kohal Vennot ja jättis Renee Teppani varusse.

• 18:23

Alla kümne minuti mänguni ja algab meeskondade tutvustamine.

• 18:12

Toonasest mängust on mõlemas koondises alles kümme pallurit, samad on ka peatreenerid. Kui rahvusmeeskonna ridades on põhitegijatest Keith Pupart asendunud Andrus Raadikuga, siis Serbial on algrivistuses vangerdusi veidi enam.

Itaalias meid 14 punktiga kostitanud eelmise aasta Maailmaliiga parim nurgaründaja ja kõige väärtuslikum mängija Marko Ivović jääb turniirist eemale kontrollkohtumises saadud hüppeliigese vigastuse tõttu. Tosin punkti toonud teist nurgaründajat Nikola Kovačevići seekord samuti pole ja 20 punktiga kohtumise skoorikuningaks kerkinud 2015. aasta Maailmaliiga ja lõppenud hooaja Meistrite liiga parim diagonaalründaja Aleksandar Atanasijević vaatas Poola vastu pingilt, kuidas ametivend Dražen Luburić Poola vastu 13 punkti tõi.

Aleksandar Atanasijevic (paremal) on taandunud Serbia koondises varumeheks. Aga kui teda ikkagi vaja läheb, on ta endiselt suur jõud. (JANEK SKARZYNSKI)
  • 18:09

Tuletame veelkord meelde, et viimati kohtusid Eesti ja Serbia kaks aastat tagasi, kui EMi play-off'i avaringis jäi geimidega 3:2 peale Serbia. Sealjuures võitis kaks esimest geimi Eesti.

• 18:06

Matšini pisut alla poole tunni. ERGO Arena on tasapisi Eesti fännidega täitumas. Täna saame nautida kodusaali võlusid, sest Serbia toetajaid pole Poola kuigi palju kohale sõitnud.

• 16:22

Pisut üle kahe tunni mänguni. ERGO Arenal käivad mänguks ettevalmistused, tantsutüdrukute proovide vahel harjutati ka õhtuks Soome hümni esitamist. Kui Eesti tõi neljapäeval hümni esitama Ivo Linna, siis nüüd on maki pealt tulevast meloodiast otsustanud loobuda ka soomlased. Eesti hümni osas aga eelinfo kohaselt enam üllatusi tulla ei tohiks.

• 14:50

Võitluslik mäng Soomega andis Eestile küll tabelisse punkti, ent alagrupist edasipääsemiseks ehk kolme parema sekka jõudmiseks peame vähemalt ühe võrkpallimaailma suurtest ära hammustama. Kas siis täna Serbia või esmaspäeval Poola.

„Meile tuleb vastu kaks täielikku tipptaset, kelle vastu edu saavutamiseks peame kindlasti võtma rohkem riske kui mängus Soomega. Serviga surumine, pallingu konkreetsetele meestele suunamine, kindlad taktikalised käigud blokis, kus siis mõni mees saab vähem tähelepanu või jääb üldse vabaks. Meie peame jätkama meeskondlikku mängu, ent vastastel on mehi, kes võivad üksi terve kohtumise saatuse otsustada,” rääkis rahvusmeeskonna kapten Kert Toobal.

KERT TOOBAL. (Alar Truu)
  • 14:48

Väike fakt Eesti - Serbia kohtumise kohta: tegemist on ühtlasi meie nurgaründaja Robert Tähe sajanda mänguga rahvusmeeskonnas.

Robert Täht (paremal). (Stanislav Moshkov)
  • 14:41
  • 20:59

Kui eile peeti EMil esimesed mängud A ja C-grupis, siis täna on B ja D-gruppide kord. Szczecinis peetavas B-grupis alistas mullu Eestile paksu pahandust valmistanud Tšehhi 3:1 Slovakkia, Katowices toimuvas D-grupis oli Türgi 3:1 üle Hollandist. Mäletatavasti kaotas Eesti enne EMi Hollandile kõik kolm sõprusmatši.

• 16:24

Et fänniturniir kannab napilt EM-finaalturniirilt välja jäänud Mart Naabri nime, on loogiline, et kohtunikuks on Naaber ise (pildil keskel)!

• 15:31

Mängijad saavad täna hinge tõmmata, sest tehakse vaid kerge harjutuskord, ent Sopotis asuval fännialal elu juba käib. Platsile on püstipandud võrkpalliväljak, kus õige pea hakkavad eestlased omavahel jõudu katsuma. Tegu on eelmänguga homsele, kus eestlased lähevad vastamisi Soome fännidega.

Fänniala volleplats. (Ats Kuldkepp)
  • 11:46
  • 03:38
  • 03:32

Paar järelkaja neljapäevasele mängule. Esmalt Õhtulehe kokkuvõte Eesti - Soome heitlusest koos asjaosaliste kommentaaridega.

Oliver Venno (vasakul) üritamas üle mängida Soome blokki. (CEV)
  • 23:03
  • 22:30
  • 21:30
    TSITAAT

Yle reporter küsis Olli-Pekka Ojansivult, mis eristab Eesti ja Soome järgmise vastase Poola koondist? Vastus: "Nad räägivad erinevaid keeli!"

2:2

Seppänen lööb serviässa ja nüüd on juba väga-väga halb seis. 7:11.

• 21:10
    2:2

Täht toob eestlased kahe punkti kaugusele, aga siis näitab soomlase blokk võimu. 6:9.

• 21:09
    2:2

Ojansivu viib eestlased taas ataki äärele. Oleme 5:8 taga...

• 21:06
    2:2

Aga kiirelt viik majas! Robert Täht!

• 21:04
    2:2

Vana paharet Ojansivu lööb serviässa ja Eesti jääb 2:4 taha.

• 21:03
    2:2

Viies geim on alanud ja esialgu on seis 2:2.

• 21:02
    2:2

Täht on Eestile toonud juba 21 punkti.

• 20:57
    2:2

Täht leiab taas vaba augu ja suskab palli sisse! Eesti võidab neljanda geimi 25:22 ja ees ootab otsustav geim!

1:2

Nüüd tuleb Tähele blokk ette ja edu vaid 22:21. Õnneks Aganits võtab pisut paanikat maha ja seis 23:21.

• 20:53
    1:2

Oi kui valusaks läheb! Teppan raskest positsioonist taas auti ja edu vaid kaks punkti ehk 21:19.

• 20:51
    1:2

Soome puikleb vastu ja nüüd on Eesti edu 20:17. Viimati lõi auti Teppan.

• 20:46
    1:2

Raadikult punkt juurde ja edu juba 18:11.

• 20:44
    1:2

Kolmanda geimi järel Eesti resultatiivseim olnud Täht virutab veel ühe punkti ja siis viib Teppan pika pallivahetuse järel neljanda geimi teise tehnilise vaheajani. Eesti ees 16:10!

• 20:41
    1:2

Täht üksinda võimsalt blokis ja Eesti edu taas neljapunktiline ehk 14:10!

• 20:35
    1:2

Neljas geim on alanud ja väga hästi! Eesti juhib 8:4. Teppan on endiselt Venno asemel platsil.

• 20:16

Täht bloki kaudu ja viik taas majas! 22:22.

• 20:14
    0:2

Rütm pole muutunud, Eesti taga 19:21.

• 20:10
    0:2

Ojansivu vastab ja nüüd taas Eesti taga. Seis 17:19, Cretu kutsub mehed nõupidamisele.

• 20:09
    0:2

Blokipunkt Eestile ja viik 17:17!

• 20:06
    0:2

Eesti läheb korraks ette 14:13, aga siis Soomele kolm punkti järjest ja võim on taastatud.

• 20:02
    0:2

Venno asemel mängu Teppan. Seis 13:12 Soomele.

• 19:57
    0:2

Soome ees 9:5... siit head nahka ei tule. Vähemalt praegu.

• 19:50
    0:2

Soome alustab ka kolmandat geimi paremini ja läheb 2:0 ette.

• 19:48
    0:2

Eesti resultatiivseim on kahe geimi järel Täht üheksa silmaga, Soomele on Ojansivu toonud 12 punkti.

• 19:39
    0:2

Ojansivu servid otsustasid geimi saatuse. Soomele teise geimi võit 25:22 ja Eesti on nurka surutud. ERGO Arenal kõlab Ivo Linna "Eestlane olen ja eestlaseks jään." Kas nüüd õnnestub mängu pööre tuua?