Esimeses geimis välja vahetatud Oliver Venno ja Andri Aganits blokis.Foto: CEV
26. august 2017, 21:13

ÕL POOLAS | Eesti kaotas Serbiale taas uskumatult valusal moel. Mindi 2:1 ette ja jäädi ikkagi alla

Eesti võrkpallikoondis kohtus EM-finaaltirniiri A-grupi teises voorus ülitugeva Serbiaga ja alistus 2:3. (23:25, 25:16, 25:21, 20:25, 12:15). Avavoorus kaotas Eesti teatavasti Soomele 2:3. Kaks aastat tagasi saadi Serbialt EMi play-off'is samuti 2:3 kaotus, siis võitis Eesti mäletatavasti kaks esimest geimi.

Avageim oli äärmiselt tasavägine. Pigem oli kerge edu Serbial, aga kohati läks ette ka Eesti. Seisul 19:18 tõi mängu murrangu Serbia nurgaründaja Uros Kovacevic. Kaks punkti temalt järjest ja Serbia tüüris lõpuks 25:23 geimivõiduni.

Teine geim oli Eesti pidu. Serviga pandi serblastele surve peale, kaitses saadi ohtralt palle kätte ja blokk tegutses suurepäraselt. Kokku Eestilt kaheksa blokipunkti, Ardo Kreegilt üksinda kolm. Seis 25:16 näitas suurepäraselt, et Serbia tõmmati täiesti ribadeks.

Kolmas geim algas sealt, kus teine lõppes. Kreek möllas blokis ja Robert Tähe serviäss tegi seisuks 7:2. Aga Serbia kosus ja üsna kiirelt jõuti ühe punkti kaugusele. Serblaste tagasitulek oli siiski petlik. Eesti ründas hiilgava protsendiga (geimi lõpuks 67). Eesti läks ette 14:11 ja 16:12, aga korraks tekkis Serbial veel lootus ja jõuti 19:17 peale. Aga eesti jätkas kindlalt ja Andrus Raadik lõpetas geimi seisul 25:21.

Neljandat geimi alustas parmini Serbia, kes läks ette 6:3 ja 8:5. Vahe kõikus stabiilselt kahe ja nelja punkti vahel ning kohati oli Eesti Serbia servidega korralikke raskusi. Eesti jõudis paaril korral kahe punkti kaugusele aga väga suurt ohtu favoriitidele siiski ei osutatud. Serbiale 25:20 võit.

Viies geim algas Kreegi serviässaga, aga siis haaras kerge inisiatiivi Serbia, minnes 3:2 ja 4:3 ette. Eriti valus hetk tuli seisul 6:5, kui Kreek ei löönud tõstet ära ja punkti noppis hoopis Serbia. Vastastele veel üks punkt ja tehnilisele vaheajale mindi seisul 8:5. Eesti jõudis seisuni 9:11 ja sai siis palli kätte, aga Tähel ei tekkinud Serbia kolmese bloki vastu võimalust. Lõpus oli Serbia kindel ja võitis 15:12 ja kogu mängu 3:2.