Soome võrkpallikoondis.Foto: CEV
30. august 2017, 22:21

Napilt Eestit võitnud Soome võrkpalli EM sai läbi, Poola hävis täielikult (1)

Poolas jätkuval võrkpalli EMil oli täna võistlustules Soome, kes alistus 12 parema seas Bulgaariale geimidega 1:3.

Soome võitis Krakowis peetud matši avageimi 25:23, aga kaotas teise 21:25. Siis laguneti tugeva Bulgaaria vastu täielikult - kolmas geim kaotati 11:25 ja neljas 12:25. Gdanskis toimunud A-alagrupi kohtumises alistas Soome Eesti teatavasti 3:2 ja tuli grupis kolmandaks.

Grupi võitja Serbia sai otse veerandfinaali, teise koha saanud Poola kaotas play-off'is Sloveeniale lausa. Avageim kaotati 21:25, teine 21:25 ja kolmas 19:25. Eestit võitis Poola mäletatavasti.

Tõeline üllatus juhtus Prantsusmaa - Tšehhi matšis, kus suurfavoriidiks peetud prantslased kaotasid 1:3 (21:25, 25:21, 21:25, 20:25). Neljandas mängus peetud võitis Itaalia Türgit 3:0 (25:16, 25:17, 31:29).

Veerandfinaalid: Serbia - Bulgaaria, Venemaa - Sloveenia, Saksamaa - Tšehhi, Belgia - Itaalia.