Goran Dragic.Foto: AFP / Scanpix
31. august 2017, 15:43

Dragic säras, Doncic aitas kaasa - korvpalli EMi esimese võidu sai Sloveenia

Korvpalli EMil on esimene kohtumine lõppenud, Helsingis mängivas A-alagrupis alistas Sloveenia Poola 90:81.

Esimene poolaeg möödus bravuurse ründemängu tähe all, Sloveenia sai vaheajaks ette 53:46. Kolmandal veerandil keeras juhtiv pool kaitses kraani koomale, vahepeal kärises vahe juba rohkem kui 20 silmale. Lõpuveerandiga tuli Poola lähemale, kuid päris ohtlikuks ei saanud.

Võitjate imelaps Luka Doncic pidas täiskasvanute suurvõistlusel oma esimese mängu ja ilmselt käsi veidi värises - tema 12 viskest tabas 3 (sh kahesed 5/0), aga ta sai lõpuks ikka kokku endale omased 11 punkti, 8 lauapalli ja 6 korvisöötu. Säras aga koondisekarjääri rekordiks 30 punkti paugutanud Goran Dragic. Poola parim oli 22 punkti ja 13 lauapalliga tagamees Mateusz Ponitka.

Samas alagrupis mängivad täna veel kell 16.30 Kreeka - Island ja 20.00 Soome - Prantsusmaa.

B-grupp (Tel Avivis): kell 15.45 Saksamaa - Ukraina, 18.30 Leedu - Gruusia, 21.30 Iisrael - Itaalia.