Gruusia tsenter Zaza Pachulia (palliga)Foto: THOMAS COEX
31. august 2017, 21:32

VIDEO | Suurüllatus korvpalli EMil: Leedu kaotas Gruusiale! (1)

Korvpalli EMi avavoorus juhtus korralik üllatus, kui Gruusia alistas Tel Avivis peetavas B-grupis Leedu 79:77.

Leedu alustas mängu pisut paremini ja avapoolajal oli korraks vahe kümne punkti ringis. Poolaeg võideti 39:34. Seejärel mäng võrdsustus ja ostsustavaks said viimased minutid. Mantas Kalnietis viis leedukad kolm ja pool minutit enne lõppu 74:72 juhtima, aga siis suutis Gruusia kodustatud ameeriklane Mike Dixon viigistada.

Manutšar Markoišvili ja Dixon lisasid veel kumbki ühe korvi ja Leedu ei suutnud 20 sekundiga mängu enam enda kasuks pöörata. Viimasel sekundil sai Jonas Maciulis seisul 77:79 veel kolmest proovida, aga see ei tabanud.

Kohtumise tipphetked:

Gruusia resultatiivseim oli Tornike Šengelia 29 silmaga, Duda Sanadze lisas 13 ja Dixon 12 punkti. Leedu resultatiivseim oli Mindaugas Kuzminskas 18 punktiga.

B-grupi avamatšis alistas Saksamaa Ukraina 75:63, kell 21.30 alustasid heitlusega Iisrael ja Itaalia.