Leedu jokkeriks kerkinud (20 punkti) Adas Juskevicius (esiplaanil) võitleb itaallase Marco Belinelliga.Foto: AP / Scanpix
3. september 2017, 20:22

Leedu murdis viimasel minutil koondisse võetud jokkeri toel Itaalia (1)

Korvpalli EMil on pärast avavoorus saadud kaotust võtnud oma harjumispärase positsiooni sisse Leedu, kes alistas Itaalia 78:73.

Leedu tegi vahe sisse 18:9 võidetud teise veerandajaga, millega asuti poolajaks juhtima 41:32. Teisel poolajal vahe püsis. Leedu sai Tel Avivis mängitavas B-alagrupis kolmest mängust teise võidu, seni täiseduga esinenud Itaalia aga esimese kaotuse.

Võitjate jokkeriks kerkis mees, kes poleks suurvõistlusele pääsenudki, kui suvel Ateena Panathinaikosesse siirdunud mängujuht Lukas Lekavicius vigastada poleks saanud - Adas Juškevicius tõi hiilgava visketabavuse (kahesed 4/4, kolmesed 6/4) juures 20 punkti. Mindaugas Kuzminskas lisas 14, Jonas Valanciunas 13 silma. Itaaliat ei päästnud Luigi Datome 24 punkti.

Ses grupis on täna hilisõhtul vastamisi Iisrael - Saksamaa.