Jonas Valanciunas Ukraina vastu palli korvi surumas.Foto: JACK GUEZ
5. september 2017, 17:54

VIDEO | Leedu loputas EMil Ukrainat, Valanciunas lasi looma välja

Korvpalli EM-finaalturniiri B-grupis kindlustas esimesena pääsu kaheksandikfinaali Leedu, kes alistas Tel Avivis koguni 94:62 Ukraina koondise.

Leedu näitas võimu juba esimesel veerandajal, mis võideti 27:10. Perioodi viimasel sekundil tabas Leedu poolelt kauge kolmepunktiviske New York Knicksis mängiv Mindaugas Kuzminskas. Ohtlikuks enam Ukraina ei saanudki.

Kuzminskase viimase sekundi vise:

Statistiliselt tegi oma selle turniiri parima mängu Leedu tsenter Jonas Valanciunas, kes tõi 22 punkti ja 14 lauapalli. Kuzminskase arvele jäi 17 silma ja mängujuht Mantas Kanietis lisas 10 punktile koguni 11 resultatiivset söötu. Ukraina poolelt oli hoos 215 cm pikkune Artjom Pustovõi 29 punkti ja 8 lauapalliga, keegi teine üle viie punkti ei visanud.

Leedu on B-grupis võitnud neljast mängust kolm, Ukraina ühe. Teine edasipääseja selgub kell 18.30 algavas matšis Saksamaa ja Itaalia vahel, mõlemal on enne seda kohtumist kaks võitu ja üks kaotus. Kell 21.30 lähevad vastamisi ühe võidu ja kahe kaotuse peal olevad Iisrael ja Gruusia.