Pau Gasol jättis endast märgi nii väljakule kui ajalooraamatutesse.Foto: DANIEL MIHAILESCU
7. september 2017, 18:53

Ajalugu teinud Pau Gasol vedas Hispaania koondise kaotuseta läbi alagrupiturniiri, Serbia narris Belgiat

Hispaania koondis kindlustas omale alagrupis esikoha, kui purustas Clujis toimunud kohtumises täna Ungari 87:64. Samal ajal Istanbulis pallinud serblased lustisid aga Belgia koondisega, võites neid 74:54

Turniiril soosikukoormat kandev Hispaania tegi tänases kohtumises asjad selgeks kohe mängu alguses visates esimese korvi juba nelja sekundiga. Kuigi järgmisel rünnakul kolmese tabanud Rosco Allen viis veel korraks ungarlased ette, oli tegemist ainsa korraga, kui Ungari koondis eduseisu maitsta sai.

Kohapealt minema saanud Hispaania enam selja taha ei vaadanud ning avaveerandi järgselt ilutses tabloole nende 22:10 eduseis. Seejärel püsikiirusehoidja peale pannud hispaanlased võitsid poolaja 41:29 ning viimasele kümnele minutile mindi vastu seisul 60:46.

Viimane veerandaeg oli Pürenee poolsaare koondislastele vaid vormistamise küsimus ning mänguvõit saadi 23 punktilise paremusega 87:64. Hispaanlaste parimana viskas 20 punkti Pau Gasol, kes kerkis sellega ka EM-i läbi aegade suurimaks korvikütiks 1111 punktiga.

Tänase võiduga kindlustas Hispaania C-alagrupis oma esikoha. Õhtuses kohtumises lähevad Montenegro pallurid vastamisi grupi autsaider Rumeeniaga.

Ungari - Hispaania kohtumise tipphetked:

Samal ajal toimunud D-alagrupi kohtumises läks Serbial veidi kauem, et oma mängumootor tööle saada. Avaveerandi järel juhiti vaid viie punktiga 18:13, kuid poolajapausiks olid vastavad numbrid juba 42:25 ning ausalt öeldes võitjas enam väga kahtlust polnudki.

Kolmanda veerandaja lõpuks oli eduseis kasvanud 20 punkti peale, 56:36 ning lõpusireeni kõlades jäigi vahe selliseks - 74:54. Üleplatsimehena viskas 22 punkti serblaste 222cm pikk keskmängija Boban Marjanovic. Kaotajate parim oli 12 silma toonud saanud Manu Lecomte.

Serbia võit tähendab aga õhtul Türgiga vastamisi mineva Läti koondise jaoks seda, et kaheksandikfinaalis suurfavoriit Hispaania vältimiseks on neil tänasest kohtumisest iga hinna eest võitu vaja.