Ragnar Klavan (paremal). (PHIL NOBLE)

OTSEÜLEKANNE ON LÄBI

Tere vihmast laupäeva! Spordis pole asjalood sugugi nii hallid kui taevas, sest täna peetakse korvpalli EMil neli esimest kaheksandikfinaali. Ajakava: kell 12.30 Sloveenia - Ukraina, 15.15 Saksamaa – Prantsusmaa, 18.45 Soome – Itaalia ja 21.30 Leedu – Kreeka. Kell 14.30 sõidab Raganar Klavani koduklubi Liverpool jalgpalli Premier League'is külla Manchester Cityle ja kell 19 loodab FC Flora kindlustada oma liidripositsiooni Eesti meistriliigas, kui vastaseks on tiitlikaitsja Infonet. Head jälgimist!

• 23:18

Sellega, hea spordisõber, tõmbamegi tänasele spordipäevale joone alla.

SUUSAHÜPPED

Venemaal Tšaikovskis toimuval suvisel suusahüppajate maailmakarikaetapil olid täna võistlustules kaks eestlast Martti Nõmme ja Artti Aigro.

Kvalifikatsioonis 129m lennanud Artti Aigro teenis sellega 120,2 punkti ja sai 11. kohta. Vaid 102,5m lennanud Martti Nõmme sai oma hüppega 64,2 punkti ning sellega lõppvõistlusele ei pääsenud.

Lõppvõistlusel lendas Aigro 122 ja 110 m ning teenis kokkuvõtlikult
    190,8 punkti. Artti Aigro lõpetas võistluse 29. kohal teenides sellega
    maailmakarikasarja esimesed punktid!

Tänane võistluste esikoht läks Sloveeniasse Anze Lanisek'ile (129 ja 143
    m/265,6 p), teine ja kolmas koht Venemaale vastavalt Jevgeni Klimov (132
    ja 137,5 m/261,2 p) ning Denis Kornilov (136,5 ja 127,5 m/249 p).

• 20:25

• 20:06

• 20:04

Kohe teise poolaja alguses lööb Infonet ühe tagasi. Dmitri Kruglovi nurgalöögi suunab peaga väravasse Jevgeni Harin. Flora endiselt peal 2:1.

• 19:39

Nii lihtne see ongi! 36. minutil läheb Flora 2:0 juhtima.

Infoneti väravat kaitsev Matvei Igonen hindab vasakult äärelt Roman Sobtšenko poolt kasti saadetud tsenderdust valesti ning Rauno Sappinenil ei jää muud üle, kui pall nelja meetri pealt tühja väravasse lükata.

• 19:32

Lasnamäele sealsele Infonetile külla sõitnud Flora asub 29. minutil kohtumist 1:0 juhtima. Gert Kamsi väga hea tsenderduse suunab peaga väravasse Rauno Sappinen, kellele on see tänavuse liigahooaja 21. tabamuseks.

• 16:14

Ei ole pääsu ka neljandast. 77. minutil viib City juba 4:0 ette Leroy Sane.

• 16:03

68 minutit läbi ja nüüd on mäng rahunenud. Seis ikka 3:0 kodumeeskonna kasuks.

• 15:48

Gabriel Jesus lööb 53. minutil juba Manchester City kolmanda värava. Läheb juba päris koledaks.

Gabriel Jesus. (PHIL NOBLE)
  • 15:45

Samal ajal on alanud ka korvpalli EMi teine kaheksandikfinaal Prantsusmaa ja Saksamaa vahel. Esimese veerandaja võitsid prantslased 19:10, teise perioodi keskpaigas on nende edu 34:24.

• 15:41

Liverpooli loots Jürgen Klopp teeb vahetuse, Mohamed Salahi asemel jookseb platsile äsja Londoni Arsenalist ostetud Alex Oxlade-Chamberlain.

• 15:25

Avapoolaeg läbi.

• 15:23

Nüüd lööb Jesus ikkagi Kevin de Bruyne tsenderdusest värava ära. 2:0 Manchesteri klubile.

• 15:19

Gabriel Jesus lõi City poolelt veel ühe värava, aga noormees oli suluseisus. Ikka 0:1.

• 15:17

Lisaminuteid tuleb esimesele poolajale koguni kaheksa. Siin ka pilt mainitud olukorrast:

Sadio Mane ja Edersoni kokkupõrge. (LEE SMITH)
  • 15:15

Ederson sai lõua pihta päris kõva paugu ning teda on tohterdatud juba ligi kuus minutit. Tema asemel ootab platsile jooksmist City teiseks väravavahiks taandunud Claudio Bravo.

• 15:09

Sadio Mane sõidab jalg ees sisse City väravavaht Edersonile ja saadetakse otse punase kaardiga platsilt minema. Nüüd läheb tõsiselt raskeks...

• 15:07

Klavan tegutseb taas pisut ebakindlalt, aga õnneks kaotusseis ei suurene.

• 15:05

Pole ime, et Liverpooli kaitsjad, sh Klavan, said pärast kaotusseisu jäämist Liverpooli fännidelt korraliku peapesu.

• 14:59

Agüero on stabiilne mees...

• 14:57

Oi-oi, Sergio Agüero viib Manchester City juhtima. Liverpooli kaitsjad püüdsid teha kunstlikku suluseisu, aga Agüero kavaldas teda valvanud Klavani üle.

• 14:33

Ja nüüd on alanud ka Manchester City - Liverpooli kohtumine!

• 14:10

Sloveenia - Ukraina mäng läbi ja Sloveenia võttis kindla 79:55 võidu.

• 13:51

Sloveenia ja Ukraina kohtumise saatus on kolme veerandiga sisuliselt otsustatud, Sloveenia on ees 68:43. Balkani riigi resultatiivseimaks on tõusnud Anthony Randolph 21 punktiga (väljakult visked 9st 8), Doncicil on koos 14 punkti, 10 lauapalli ja 6 resultatiivset söötu.

• 13:32

Ragnar Klavan on Manchester City vastu algkoosseisus! Mäng algab kell 14.30.

• 13:19

Sloveenia liigub endiselt kindla võidu poole, 20 minuti järel on seis 42:27. Doncic on koos Klemen Prepeliciga Sloveenia resultatiivseim 10 punktiga, lisaks on Doncic võtnud 7 lauapalli ning jaganud 4 resultatiivset söötu. 9 punkti on Anthony Randolphi arvel, Ukraina poolelt on 8 silma kirjas Maksim Pustozvonovil.

Doncici kaval liigutus ja kaks punkti:

• 12:55

Sloveenia juhib Ukraina vastu avaveerandi järel 26:17. Igati loogiline tulemus ja tegelikult ei peakski Sloveenial täna Ukraina alistamiseks väga palju energiat kuluma. Luka Doncicil on kirjas juba 10 punkti.

• 12:24

EMi esimene kaheksandikfinaal Sloveenia ja Ukraina vahel on kohe algamas, aga meenutame enne seda veel alagrupiturniiri kaunemaid pealtpanekuid.

• 11:37

Kaugushüppaja Ksenija Balta teeb täna oma hooaja viimase võistluse, kui teeb kaasa Newcastle'is peetaval jõuproovil. Kaugushüpe peaks Esti aja järgi algama kell 15.20.