Paul Biligha palli korvi saatmas. Foto: OZAN KOSE
9. september 2017, 20:23

VIDEO | Tormilise alguse teinud itaallased murdsid Soome kossufännide südamed

Korvpalli EMil purustati täna meie põhjanaabrite unistused. Istanbulis toimunud kaheksandikfinaalkohtumises pidid soomlased tunnistama Itaalia koondise 70:57 paremust.

Koduseinte toel A-alagrupist Sloveenia järel teisena läbi tulnud soomlased jäid pärast 3:2 eduseisu täna Itaalia vastu kohe tagaajajarolli. Esimesest hetkest saadik püssi paukuma saanud itaallastel sopsas avaveerandil läbi korvirõnga kaheksast teele saadetud kaugviskest kuus. Viskesõu tulemusena oli kümneminutilise mängu järel tablool lõunaeurooplaste 30:17 eduseis.

Kuigi teisel veerandajal itaallaste tabavusprotsent langes, polnud Soomel sellest kasu. Põhjanaabrid suutsid ise visata vaid tosin punkti ning poolajapausile mindi Itaalia 48:29 eduseisul.

Suures kaotusseisus olnud soomlased küll üritasid mis nad üritasid, kuid täna polnud lihtsalt nende päev. Kolmanda veerandaja järel oli seis 42:58. Märkimisväärne on ka fakt, et enne viimast veerandaega polnud meie põhjanaabrid teeninud ühtegi vabaviset.

Soomlased võitsid küll viimase veerandaja 15:12, kuid juba enne otsustatud kohtumises tähendas see vaid lõppresultaadi kaunistamist. Itaalia sammus 70:57 võiduga edasi veerandfinaali, kus kohtutakse Serbia - Ungari mängu võitjaga.

Tänase kohtumise resultatiivseim oli itaallaste NBA täht Marco Belinelli, kes tõi 22 punkti. Senisel turniiril põhjanaabritest fänne ahhetama pannud Lauri Markkanen oli täna iseenda hale vari, tabades väljakult vaid kaks viset.