Kristaps Porzingis.Foto: fiba.com
10. september 2017, 14:02

VÄGEV! Läti korvpallikoondis pommitas end ülikindlalt Euroopa kaheksa parema sekka (3)

Korvpalli EMil jätkatakse täna kaheksandikfinaalidega, millest esimeses võitis Läti ülikindlalt 100:68 Montenegrot.

Pärast eilset Leedu kaotust Baltimaade au eest võitlusesse jäänud Läti sai haaras mänguohjad kohe algusest. Avaveerand võideti 27:15 ning poolajapausile pääseti 53:37 eduseisus.

Suurepärast visketabavust näidanud lõunanaabrid vajutasid gaasi otsustavalt põhja kolmandal veerandil, mis võideti koguni 29:15. Sealjuures tabati kümne minutiga kolmeseid 8/6 ning kokku oli viimase neljandiku eel korvirõnga läbinud 21 kaugviskest koguni 13.

Suures eduseisus lasid lätlased rihma veidi lõdvemaks, kuid võitsid ka viimase veerandaja 18:16. Võitjas täna kordagi kahtlust ei tekkinud ning Ainars Bagatskise hoolealustele ülikindel triumf.

Suurepäraselt tabanud lätlased tabasid lõpuks kolmeseid 25/15 ning lähiviskeid 59/35. Võitjate parimaks tõusis 21 punktiga Janis Timma. Kristaps Porzingis toetas 19 silmaga. Montenegro resultatiivseim oli kaugviskeid 6/6 tabanud Bojan Dubljevic 21 punktiga.

Veerandifinaalis läheb Läti vastamisi Sloveeniaga, kes siiani veel turniiril kaotuseta püsib. Kohtumine peetakse teisipäeval.

Täna jääb veel mängida kolm kaheksandikfinaali. Kell 15.15 lähevad vastamisi Serbia ja Ungari, 18.45 Hispaania ja Türgi ning õhtu viimases kohtumises 21.30 Horvaatia ja Venemaa.