Kuigi täna lendas ka Aksalu seljataha üks nahkkera, suutis meeskond kaotusseisust välja tulla ja kohtumise võita. Foto: Stanislav Moshkov
11. september 2017, 21:26

VIDEO | Koondise väravavahtide duellis ampsas suurema tüki Mihkel Aksalu

Jalgpalli Soome kõrgliigas oli täna jälle mängupäev. See omakorda tähendas, et võistlustules oli mitu eestlast.

Suusapealinnas Lahtis läksid vastamisi meie koondise edurivimehed Henri Anier (Lahti) ja Ats Purje (KuPS). Suusahüppemäe jalamil oleval staadionil oodati täna avaväravat 63. minutit, kui Ats Purje koduklubi KuPSi eest tegi skoori Reuben Gabriel. Kodumeeskonna au päästis viis minutit enne lõpuvilet brasiilia pallivõlur Stenio Garcia Dutra. 1:1 viigiseisul lõppenud kohtumises said mõlemad eestlased kirja täismängu.

Sellega polnud aga meie meeste päev põhjanaabrite juures lõppenud. Tund aega hiljem alanud kohtumises selgitasid parima väravavahi omavahel välja koondiseski üksteisele konkurentsi pakkuvad Mihkel Aksalu ja Marko Meerits.

Selja taga nulli ei suutnud hoida kumbki kollikipper, kuid vähemalt sai liigatabelisse kolm võidupunkti juurde Aksalu leivaisa SJK. Kuigi külla sõitnud Vaasa võttis juhtohjad enda kätte juba 16. minutil, oli avapoolaja lõpuks peal juba Seinäjoki vutisats. Tulemusega 2:1 mäng lõppeski. Markus Jürgenson vaatas tänast kohtumist varumeestepingilt.