Marc Gasol viskel.Foto: AP / Scanpix
12. september 2017, 20:33

Marc Gasoli superveerand murdis Saksamaa

Euroopa korvpallimeistrivõistlustel jõudis esimesena poolfinaali Hispaania, kes alistas Saksamaa 84:72.

Kui veel poolajal oli vahe minimaalne (34:33) ning kolmanda veerandi alguses pääsesid sakslased mõne punktiga juhtima, siis Marc Gasoli sõu päästis Hispaania. Mees, keda juba enne EMi pakuti tulevaseks MVPks, viskas veerandiga 18 punkti, aidates seisu 43:47 pöörata väikeseks vaheajaks 65:53 eduks. Lõpuveerandil hoiti vahet kindlalt.

Marc kogus 28 punkti ja 10 lauapalli, tema vend Pau Gasol 19 ja Sergio Rodriguez 11 punkti. Kaotajaist kopgus Dennis Schröder 27 punkti ja 8 korvisöötu, kuid ka 7 pallikaotust.

Hispaania kohtub ülehomme poolfinaalis täna hilsõhtul peetava mängu Sloveenia - Läti võitjaga.