Venemaa - Kreeka 74:69.Foto: OSMAN ORSAL
13. september 2017, 20:41

Korvpalli EM-finaalturniiril pääses kolmandana poolfinaali Venemaa, kes alistas Istanbulis Kreeka 74:69. Viimati jõudis Venemaa EMil medalimängudele 2011. aastal, kui saadi pronks.

Kaheksandikfinaalis kindlalt Leedu üle mänginud Kreeka alustas ka Venemaa vastu hästi. Avaperiood võideti 24:17, poolaeg 37:31 ning kolmanda veerandaja alguses kasvatati vahe kahekohaliseks.

Siis Kreeka väsis ja algas Venemaa tõus. Pisut enne kolmanda veerandi lõppu jõuti 51:51 viigini ja siis haarati juba ise eduseis. Kreekal oli viimaste minutite jooksul mitmeid võimalusi seis viigistada või lausa ise ette minna, aga 44 sekundit enne lõppu tabas raske keskpositsiooniviske hoopis Venemaa tagamees Dmitri Hvostov, tehes seisuks 70:66.

Venemaa resultatiivseimaks kerkis taas Aleksei Šved 26 punktiga, aga väljakult tabas ta viskeid vaid 22st 7 ning pallikaotusi kogunes seitse. Vabaviskeid vaid 20st 10 tabanud Kreekale tõi Nick Calathes 25 punkti, Georgios Printezise arvele jäi 19 silma.

Poolfinaalis kohtub Venemaa Itaalia ja Serbia paari võitjaga. See mäng algab kell 21.30.